mat. prasowe

Nadchodzący weekend (21-22 kwietnia) upłynie pod znakiem ekstremalnego biegu przez przeszkody. Prawdziwi twardziele i amatorki adrenaliny spotkają się na plaży w Orłowie, aby stawić czoła morderczym wyzwaniom Runmageddonu. Przed uczestnikami oraz kibicami jedna z najbardziej hardcorowych, sportowych przygód.

mat. prasowe

Linię startu wyścigu usytuowano na plaży Gdynia-Orłowo. Tam uczestnicy zmagać się będą z morskim, nieprzewidywalnym klimatem. Staną twarzą w twarz z zimną, słoną wodą. Będą pokonywać wykopane na plaży doły i biec przez utrudniające ruch piaski. Następnie udadzą się do Parku Kolibki, gdzie napotkają katorżnicze przeszkody, a na samym końcu czekać na nich będzie upragniona meta.

Chętni do wzięcia udziału w Runmageddonie mają do wyboru dwie trasy. W sobotę wystartują zawodnicy w formule Rekrut, na którą składa się 6-kilometrowy odcinek z co najmniej 30 przeszkodami. W niedzielę odbędzie się start w kategorii Intro, czyli 3-kilometrowy bieg z ponad 15 przeszkodami. W zmaganiach będą mogły wziąć również udział dzieci w wieku 4-11 lat, dla których przygotowano trasę KIDS o długości jednego kilometra z minimum 10 niespodziewanymi utrudnieniami.

– Trasa Intro to świetna propozycja dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z Runmageddonem. Dystans 3 kilometrów nie przeraża nawet biegających nowicjuszy, a 15 przeszkód skutecznie podniesie adrenalinę i pozwoli poczuć smak zwycięstwa nad własnymi ograniczeniami. To, co hamuje ludzi przed wzięciem udziału w Runmageddonie to strach. Najlepiej go pokonać konfrontując się z nim. Drugi bieg – Rekrut to dwa razy większa dawka wrażeń i emocji, dlatego rekomenduję go osobom lubiącym bieganie i sporty siłowe. Runmageddon to wydarzenia dla całych rodzin, dlatego też, dla małych śmiałków, którzy lubią się wspinać, skakać, biegać, bawić piaskiem i wodą, przygotowaliśmy trasę KIDS – mówi Dyrektor Biegu Wojciech Dezydery Dardas.

Aby podsycić ciekawość, organizatorzy Runmageddonu uchylili rąbka tajemnicy i podali top 10 przeszkód, jakie znajdą się na trasie. Będzie zatem Helikopter – wspinaczka po wiszących drabinkach, Fireman – strażacka rura, po której zamiast zjeżdżać, trzeba się wspiąć, małpi gaj, czyli raj dla kreatywności i silnych ramion, Lodowa – wielki kontener z lodowatą wodą, ściana z łańcuchami dla fanów wspinaczki oraz nowość prosto z wrocławskiej edycji – przeszkoda Oponeo.pl zbudowana z 1000 opon.

To ostatni dzwonek dla zainteresowanych udziałem w wydarzeniu. Zapisy internetowe potrwają już tylko do czwartku, 19 kwietnia do godziny 15.00. Więcej informacji na temat Runmageddonu znajduje się na stronie internetowej www.runmageddon.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.