Zdobądź odznakę Miłośnika Gdyni

16 kwietnia 2018r. | Drukuj

Gdynia to morze, lasy, modernistyczne zabytki, punkty widokowe, miejsca pamięci. Każdy z nich kryje w sobie ciekawe historie i wywołuje wiele emocji. Odwiedzając je, nie tylko kolekcjonujemy ciekawe wspomnienia, ale także możemy zdobyć odznakę turystyczną Miłośnika Gdyni.

Odznaki Miłośnika Gdyni PTTK – I i II stopnia // fot. Lechosław Dzierżak

– Głównym celem przyznawania odznaki jest szerzenie i powiększanie wiedzy o Gdyni wśród jej mieszkańców. Jej zdobycie wymaga zwiedzenia określonych miejsc i obiektów, jak też przejścia określonych tras pieszych i szlaków turystycznych na terenie Gdyni – tłumaczy Joanna Statuch, wiceprezes Klubu Turystycznego Wybrzeże. – Uczestnicy tych spacerów podkreślają, że dzięki nim docierają do miejsc, o których słyszeli, ale nigdy nie udało im się tam z różnych powodów dotrzeć – dodaje.

Odznaka Krajoznawcza PTTK „Miłośnik Gdyni” ustanowiona została z okazji 70. rocznicy nadania praw miejskich Gdyni, 10 lutego 1998 roku. Odznakę może zdobyć każdy zainteresowany. Trzeba mieć ukończone 10 lat. 

– Najczęstszym problemem udania się w takie miejsca, np. dla gdyńskich seniorów, jest lęk przed samotnym wędrowaniem po lesie lub słaba orientacja w terenie. Spacery zorganizowane eliminują takie przeszkody, a dodatkowo pozwalają na miłe spędzenie czasu w gronie innych pasjonatów turystyki i miłośników Gdyni. Myślę, że to wszystko razem sprawia, iż spacery cieszą się dużą popularnością, a my z wielką przyjemnością je organizujemy – cieszy się Joanna Statuch.

Odznaka jest dwustopniowa. Aby zdobyć pierwszy stopień (odznaka niebieska) należy odwiedzić 9 miejsc, po jednym z każdego działu oraz uczestniczyć w dowolnej imprezie oddziału turystycznego. Aby zdobyć odznakę II stopnia (odznaka złota) należy odwiedzić co najmniej 18 miejsc, po dwie z każdej grupy i dwie dowolne imprezy oddziału.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze