Spotkanie z Korespondencją literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera w słupskiej bibliotece

18 marca 2018r. | Drukuj

Już jutro w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Dąbrowskiej w Słupsku odbędzie się promocja książki prof. Adeli Kuik-Kalinowskiej (Akademia Pomorska w Słupsku) pt. „Z Kaszub do Austrii. Korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

materiały prasowe

 

Promocję uświetni mini-recital współczesnych piosenek kaszubskich w wykonaniu Tomasza Fopke-baryton oraz Wojciecha Złocha-akordeon.

Z notaki od wydawcy:
Korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera, wydana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, została przygotowana w czasie realizowanego stypendium niemieckiej Fundacji Heinricha Hertza w Instytucie Slawistyki w Kolonii (czas trwania: 1 II 2014-31 I 2015). Opracowanie zawiera zachowaną część spuścizny epistolarnej Neureitera, stanowiącej owoc kontaktów jakie Ferdinand Neureiter–miłośnik Kaszub i Kaszubów nawiązał i żywo rozwijał z literackim środowiskiem kaszubskim podczas pisania „Historii literatury kaszubskiej”. Pojawienie się badacza spoza Kaszub i Polski oraz jego „Historii…”, diametralnie zmieniło sytuację w recepcji literatury kaszubskiej, nadając jej rangę międzynarodową.”


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz