Mieszkańcy Słupska przez aplikację dowiedzą się o wywozie śmieci

06 marca 2018r. | Drukuj

Nowinki techniczne zazwyczaj tworzone są po to, aby ułatwiać życie. Część z nich jest przydatna bardziej, część mniej. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. wyszło naprzeciw mieszkańcom Słupska i stworzyło aplikację mobilną, umożliwiającą poznanie harmonogramów odbioru odpadów, a także możliwość włączenia powiadomień z informacją o wywozie danej frakcji. Aplikacja zawiera również informacje na temat ekologii, a także pokazuje lokalizację dwóch słupskich Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

fot. slupsk.pl

Jak uzyskać aplikację?

Wystarczy na posiadanym smartphonie wybrać aplikację Sklep Play i wyszukać „PGK Wywozy”. Po zakończeniu instalacji i otworzeniu aplikacji, użytkownikowi wyświetlają się aktualności, natomiast po lewej stronie mamy panel menu głównego, w którym do wyboru mamy kilka opcji. Opcja WYWOZY po kliknięciu pokaże wykaz ulic. Następnie po wybraniu przez użytkownika ulicy aplikacja zapamięta wybór i automatycznie przejdzie do kalendarza z harmonogramem. Użytkownik może ustawić powiadamiania o wywozie, które pojawiają się z co najmniej 1-dniowym wyprzedzeniem. Poszczególne frakcje odpadów na kalendarzu oznaczone są kolorami zgodnymi z Rozporządzeniem Ministra Środowiska (żółty, niebieski, zielony, brązowy). PGK w ten sposób chce ułatwić mieszkańcom wystawianie poszczególnych frakcji odpadów w odpowiedniej kolorystyce. Przykład: żółty kwadracik oznacza, że mieszkaniec ma wystawić worek w kolorze żółtym z odpadem METALE I TWORZYWA SZTUCZNE.

To nie wszystko, co potrafi aplikacja. Wybranie zakładki PSZOK skutkuje przejściem do mapy, pokazującej lokalizację Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z godzinami ich otwarcia oraz telefonem kontaktowym.

Opcja ZGŁOŚ ODPADY ukaże nam formularz kontaktowy, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość powiadomienia PGK o odpadach, które należy wywieźć.

W zakładce KONTAKT użytkownicy aplikacji mają załączony adres, numery telefonów, e-mail PGK oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Słupsku. W tej zakładce jest również możliwość skontaktowania się z PGK poprzez opcję NAPISZ DO NAS.

Po wybraniu opcji EDUKACJA użytkownicy mogą dowiedzieć się czym jest segregacja i jak należy prawidłowo segregować odpady. Ponadto dalej znajdują się informacje o PSZOKach oraz EKO-SŁOWNIK.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze