150 000 zł dotacji dla słupskiego szpitala od gminy Kobylnica

28 lutego 2018r. | Drukuj

100 tysięcy na zakup aparatów do znieczulenia oraz 50 tysięcy złotych na wsparcie przy tworzeniu oddziału transplantologii szpiku kostnego. Na takie wsparcie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku zdecydowała się Gmina Kobylnica. Uchwałę w tej sprawie podjęto na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Kobylnica, która odbyła się 27 lutego.

mat. prasowe

Zanim jednak radni zdecydowali się przyjąć uchwałę w tej sprawie, Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński przedstawił argumenty, które zdecydowały o tym, że samorząd kilka tygodni temu rozpoczął dyskusję w tej sprawie.

– Chcielibyśmy wesprzeć działania szpitala w zakresie zakupu sprzętu medycznego, który jest niezbędny w procesie funkcjonowania i zabezpieczenia potrzeb medycznych naszych mieszkańców – przekonywał Wójt.

Takie wsparcie ze strony samorządu spotkało się z entuzjastyczną reakcją dyrekcji słupskiego szpitala. Jak przekonywał w trakcie sesji prezes Andrzej Sapiński, szpital w obecnej chwili prowadzi wiele działań i przedsięwzięć, które mają pomóc w rozwiązaniu problemów pacjentów. Jednak obrany kierunek dynamicznego rozwoju i poprawy jakości świadczonych usług oraz przyszłe plany inwestycyjne pociągają za sobą duże koszty, których placówka sama nie jest w stanie udźwignąć.

– Nie wszystko jesteśmy w stanie realizować z własnych środków czy kredytów. Zwracamy się więc z prośbą do samorządów, by pomogły w realizacji zadań bieżących i inwestycyjnych – tłumaczy prezes słupskiego szpitala. Cieszymy się, gdy samorządy je dostrzegają i rozumieją – dodawał.

Podjęcie uchwały w sprawie przekazania słupskiemu szpitalowi dwóch dotacji jest kolejnym przykładem dobrej współpracy pomiędzy samorządem, który stara się zapewniać łatwy dostęp do usług medycznych, a dyrekcją placówki. Przypomnijmy, że na terenie Gminy Kobylnica działa jeden z punktów Nocnej Opieki Chorych. Funkcjonuje przy ulicy Głównej w Kobylnicy.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz