W Potęgowie trwają zapisy na turniej o Puchar Wójta

08 lutego 2018r. | Drukuj

24 i 25 lutego odbędzie się II Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Potęgowo. Chęć udziału zespoły mogą zgłaszać do 16 lutego. Atrakcją tegorocznej edycji imprezy będzie pokaz w wykonaniu Dawida Krzyżowskiego – Mistrza Polski RedBull we Freestyle Football.

fot. UG Potęgowo

Turniej odbędzie się na hali Szkoły Podstawowej w Potęgowie. Mogą wziąć w nim udział drużyny maksymalnie 10-osobowe, których zawodnicy nie są zrzeszeni w klubach sportowych powyżej „A” klasy. Szczegóły dotyczące zgłoszeń dostępne są w regulaminie na stronie www.potegowo.pl. Dla uczestników przewidziano ciepły poczęstunek, nagrody rzeczowe dla zespołów oraz indywidualne wyróżnienia.

– Zaczynaliśmy od turniejów dla mieszkańców naszej gminy, w roku 2017 zaprosiliśmy także zawodników z zewnątrz. Zainteresowanie było tak duże, że musieliśmy zorganizować dwudniowe wydarzenie – mówi Dawid Litwin, wójt gminy Potęgowo. – Sport jest u nas popularny, mamy aktywnych mieszkańców, latem znów odbędzie się u nas Puchar Polski Nordic Walking. Tym razem zapraszamy na halę, ciekawie spędzić czas będą mogli także kibice – dodaje.

W drugim dniu turnieju odbędzie się pokaz freestyle football, który zaprezentuje Dawid Krzyżowski. Mimo młodego wieku dorobek sportowca już wygląda imponująco: Mistrz Polski RedBull we Freestyle Football, VIII miejsce na Mistrzostwach Świata Salwador (Brazylia), pierwsze miejsce w kategorii show flow w Pucharze Freestyle Football 2017. Dawid znany miłośnikom piłki nożnej w Polsce, w Potęgowie po raz pierwszy wystąpi przed publicznością z regionu słupskiego.

– W styczniu kilkuset juniorów wzięło udział w serii turniejów Potęga Football Cup, teraz zapraszamy na amatorski turniej seniorów, który będziemy koordynować – mówi Kamil Gapski, prezes KS Potęgowo, współorganizującego imprezę. – Ledwo rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń, a już pierwsze wpłynęły. Liczymy na dużą frekwencję i mnóstwo pozytywnych, sportowych emocji – podsumowuje.

W ubiegłorocznej edycji turnieju o Puchar Wójta Gminy Potęgowo udział wzięło ponad 200 zawodników z całego Pomorza. Pierwsze miejsce zajął zespół „Almir Transport-Spedycja” ze Słupska.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze