Studenci mają wiele pomysłów na biznes

03 lutego 2018r. | Drukuj

Zakończył się pierwszy etap konkursu „Gdyński Biznesplan”. Studenci zasypali organizatorów swoimi koncepcjami. Wpłynęło ponad 230 zgłoszeń. Kto zakwalifikuje się do drugiego etapu? Okaże się już za kilka dni. A o tym, która idea zwycięży, dowiemy się podczas wielkiego finału w czerwcu.

Finał konkursu Gdyński Biznesplan 2017, fot. materiały prasowe

Ogłoszenie listy uczestników konkursu zakwalifikowanych do II etapu nastąpi do 6 lutego. Już dziś wiemy, że wpłynęły 234 zgłoszenia. Dotyczą one sektora usług, branży handlowej i produkcyjnej.

Ci, którzy zakwalifikują się do kolejnego etapu, wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach oraz konsultacjach z ekspertami. Wszystko po to, aby mogli swój pomysł odpowiednio ubrać w słowa oraz liczby. Gotowy biznesplan trzeba będzie złożyć do 30 marca, a po zakwalifikowaniu się do finału, zaprezentować go na spotkaniu z jury konkursu. Zwycięski projekt zostanie ogłoszony 4 czerwca podczas oficjalnej gali finałowej. Na laureata czekać będzie 30 tysięcy złotych i inne cenne nagrody.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i organizowany jest nieprzerwanie od 2003 roku. Skierowany jest do przedsiębiorców – przyszłych lub już funkcjonujących. Jego główny cel to pomoc tym, którzy odkryli w sobie ducha przedsiębiorczości, ale nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji, mają pewne braki w przygotowaniu do własnego biznesu, nie posiadają własnego kapitału lub myślą o rozwoju prowadzonej firmy. Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób. Łącznie w dotychczasowych edycjach wzięło udział 5760 osób, które zgłosiły w sumie 5493 projekty.

Głównym zadaniem nowej formuły konkursu jest kształtowanie i wspieranie postaw aktywnych i przedsiębiorczych wśród studentów, których projekty biznesowe rokują powodzenie rynkowe.
Konkurs nie ma ograniczeń terytorialnych – zgłaszać mogą się osoby z całego kraju i z zagranicy. Trzeba jednak pamiętać, że laureaci muszą założyć lub przenieść swoją działalność do Gdyni.

Głównymi partnerami konkursu są bank PKO BP, Thompson Reuters oraz RADMOR.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz