Gmina Kobylnica inwestuje w nowoczesne pomoce dydaktyczne

03 lutego 2018r. | Drukuj

Na jeszcze wyższym poziomie odbywać będzie się kształcenie młodych ludzi w gminie Kobylnica. Do wszystkich szkól trafiły nowoczesne pomoce dydaktyczne o wartości ponad 83 tysięcy złotych. Środki pozwoliły na zakup interaktywnych tablic, projektorów i systemów nagłośnieniowych.

mat. prasowe

W czasie zimowej przerwy od nauki w kobylnickich szkołach zrealizowano ostatnie prace związane z montażem nowoczesnego sprzętu elektronicznego, zakupionego z dotacji rządowej pod koniec 2017 roku, który ma podnieść jakość kształcenia i uatrakcyjnić prowadzone zajęcia. Na tych założeniach opiera się program „Aktywna Tablica”, z którego kobylnicki samorząd pozyskał znaczące środki. Działające w Kobylnicy, Sycewicach, Kończewie, Słonowicach i Kwakowie szkoły otrzymały nowoczesny sprzęt o wartości 83,5 tysiąca złotych. Łączna kwota dofinansowania wyniosła 64.940 zł, natomiast wkład własny z budżetu gminy wyniósł 18.515 zł. 

W salach lekcyjnych pojawiły się tablice i monitory interaktywne, projektory ultrakrótkoogniskowe oraz sprzęt nagłaśniający.

Zasadniczym założeniem programu jest przesłanie, iż jednym z istotnych zadań współczesnej szkoły jest przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. Na ogłoszonej przez Wojewodę Pomorskiego liście szkół zakwalifikowanych do programu „Aktywna Tablica” znalazło się 329 placówek, w tym 5 z Gminy Kobylnica. Rządowy program „Aktywna tablica” będzie realizowany w latach 2017-2019.

Zakup tego typu wyposażenia nie był jedynym tego typu wydatkiem w 2017 roku. W ramach projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP 2014 – 2020 zakupiono wyposażenie TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) dedykowane oddziałom przedszkolnym we wszystkich szkołach na terenie gminy o łącznej wartości ponad 165 tys. zł.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz