mat. prasowe

Na jeszcze wyższym poziomie odbywać będzie się kształcenie młodych ludzi w gminie Kobylnica. Do wszystkich szkól trafiły nowoczesne pomoce dydaktyczne o wartości ponad 83 tysięcy złotych. Środki pozwoliły na zakup interaktywnych tablic, projektorów i systemów nagłośnieniowych.

mat. prasowe

W czasie zimowej przerwy od nauki w kobylnickich szkołach zrealizowano ostatnie prace związane z montażem nowoczesnego sprzętu elektronicznego, zakupionego z dotacji rządowej pod koniec 2017 roku, który ma podnieść jakość kształcenia i uatrakcyjnić prowadzone zajęcia. Na tych założeniach opiera się program „Aktywna Tablica”, z którego kobylnicki samorząd pozyskał znaczące środki. Działające w Kobylnicy, Sycewicach, Kończewie, Słonowicach i Kwakowie szkoły otrzymały nowoczesny sprzęt o wartości 83,5 tysiąca złotych. Łączna kwota dofinansowania wyniosła 64.940 zł, natomiast wkład własny z budżetu gminy wyniósł 18.515 zł. 

W salach lekcyjnych pojawiły się tablice i monitory interaktywne, projektory ultrakrótkoogniskowe oraz sprzęt nagłaśniający.

Zasadniczym założeniem programu jest przesłanie, iż jednym z istotnych zadań współczesnej szkoły jest przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. Na ogłoszonej przez Wojewodę Pomorskiego liście szkół zakwalifikowanych do programu „Aktywna Tablica” znalazło się 329 placówek, w tym 5 z Gminy Kobylnica. Rządowy program „Aktywna tablica” będzie realizowany w latach 2017-2019.

Zakup tego typu wyposażenia nie był jedynym tego typu wydatkiem w 2017 roku. W ramach projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP 2014 – 2020 zakupiono wyposażenie TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) dedykowane oddziałom przedszkolnym we wszystkich szkołach na terenie gminy o łącznej wartości ponad 165 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.