Akcja SMOG w powiecie lęborskim

02 lutego 2018r. | Drukuj

Na terenie powiatu lęborskiego policjanci drogówki prowadzili działania pn. „SMOG”. W akcji wzięło udział siedmiu funkcjonariuszy, którzy skontrolowali 26 samochodów.

fot. KPP Lębork

Mundurowi ujawnili 10 wykroczeń, zabrali 4 dowody rejestracyjne i nałożyli 10 mandatów karnych. Wzmożone działania koncentrowały się na ujawnianiu pojazdów, które są niesprawne technicznie oraz uciążliwe dla środowiska.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze szczególnie bacznie przyglądali się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, dokładnie sprawdzając ich stan techniczny oraz czy pojazdy nie wydzielają zbyt dużej emisji spalin. W przypadku przypuszczenia, że auto jest niesprawne, kierowcy kierowani byli do stacji kontroli pojazdów na szczegółowe badania techniczne. Dodatkowo mundurowi badali stan trzeźwości kierujących oraz obowiązkowe wyposażenie w pojazdach. Stróże prawa zwracali również uwagę na sposób przewożenia dzieci i poprawne używanie pasów bezpieczeństwa, co w czasie ferii zimowych i wzmożonego ruchu pojazdów jest priorytetem.

Celem wzmożonych działań było wyeliminowanie negatywnych zjawisk w ruchu drogowym oraz poprawa bezpieczeństwa drogowego na terenie naszego powiatu.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz