Policjanci z drogówki wyposażeni w terminale płatnicze

02 lutego 2018r. | Drukuj

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyło się szkolenie funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z obsługi terminali płatniczych będących niebawem na wyposażeniu słupskiej drogówki. Dzięki temu urządzeniu sprawca wykroczenia będzie mógł wybrać sposób płatności za mandat kartą płatniczą, blik czy kartą podarunkową.

fot. policja

Wczorajsze szkolenie z obsługi terminali płatniczych miało na celu zapoznanie funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku z ich działaniem, tak aby stanowiło sprawne narzędzie do załatwiania płatności za popełniane przez sprawców wykroczenia. Prowadzący szkolenie przedstawiciel banku, przywiózł do komendy 10 terminali płatniczych, które niebawem będą na wyposażeniu każdego patrolu ruchu drogowego w KMP w Słupsku.

Prowadzący szkolenie tłumaczył, że zmiana ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia umożliwiła Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki temu, ukarany będzie mógł od razu opłacić mandat na przykład karta płatniczą czy blikiem.

– Wybór formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej. W przypadku płatności kartą, przyjmujący mandat poniesie koszty opłat bankowych. Mandat stanie się prawomocny już w chwili potwierdzenia płatności tuż po jego nałożeniu. Tego typu rozwiązanie ma pomóc nie tylko kierowcom ale także policjantom w ich służbie – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Jak analizują specjaliści możliwość opłacenia mandatu na miejscu poprzez terminal może poprawić ściągalność mandatów karnych.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze