fot. policja

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyło się szkolenie funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z obsługi terminali płatniczych będących niebawem na wyposażeniu słupskiej drogówki. Dzięki temu urządzeniu sprawca wykroczenia będzie mógł wybrać sposób płatności za mandat kartą płatniczą, blik czy kartą podarunkową.

fot. policja

Wczorajsze szkolenie z obsługi terminali płatniczych miało na celu zapoznanie funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku z ich działaniem, tak aby stanowiło sprawne narzędzie do załatwiania płatności za popełniane przez sprawców wykroczenia. Prowadzący szkolenie przedstawiciel banku, przywiózł do komendy 10 terminali płatniczych, które niebawem będą na wyposażeniu każdego patrolu ruchu drogowego w KMP w Słupsku.

Prowadzący szkolenie tłumaczył, że zmiana ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia umożliwiła Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki temu, ukarany będzie mógł od razu opłacić mandat na przykład karta płatniczą czy blikiem.

– Wybór formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej. W przypadku płatności kartą, przyjmujący mandat poniesie koszty opłat bankowych. Mandat stanie się prawomocny już w chwili potwierdzenia płatności tuż po jego nałożeniu. Tego typu rozwiązanie ma pomóc nie tylko kierowcom ale także policjantom w ich służbie – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Jak analizują specjaliści możliwość opłacenia mandatu na miejscu poprzez terminal może poprawić ściągalność mandatów karnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.