Drugie miejsce gminy Kobylnica w Rankingu ZPP

17 stycznia 2018r. | Drukuj

Poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów i Gmin, prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich. Kolejny raz w ścisłej czołówce w kategorii gminy wiejskie znalazła się Kobylnica, którą sklasyfikowano na drugim miejscu w kraju.

fot. UG Kobylnica

Wyżej w kategorii gminy wiejskie znalazła się jedynie gmina Chełmiec. Kobylnica uplasowała się na drugim miejscu w zestawieniu, uzyskując 49390 punktów, czyli o ponad sześć tysięcy więcej niż w ubiegłorocznej edycji. Samorządy sklasyfikowane w rankingu ocenili eksperci Związku Powiatów Polskich na podstawie danych przekazanych przez poszczególne samorządy.

Wysokie miejsce w zestawieniu jest efektem sumy zdobytych punktów uzyskanych m.in.: za działania proinwestycyjne, proekologiczne i prorozwojowe, które prowadzi samorząd, wcielanie rozwiązań poprawiających jakość obsługi mieszkańców i funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego oraz wprowadzanie przedsięwzięć z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Pod uwagę brane są różnego rodzaju przedsięwzięcia związane z działalnością promocyjną, kulturalną i edukacyjną.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. W ubiegłorocznej edycji Rankingu Gmina Kobylnica zajęła 2.miejsce.

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Ranking trwa przez cały rok. Nagrody za udział w rankingu, okolicznościowe puchary i dyplomy dla zwycięzców, wręczane są corocznie podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze