Lęborscy policjanci sprawdzają zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

23 stycznia 2018r. | Drukuj

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku podsumowali ilość i charakter zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2017 roku. Odnotowano na niej 590 zgłoszeń, z czego 342 zgłoszenia zostały przez mundurowych potwierdzone.

fot. KPP Lębork

Sygnały naniesione przez mieszkańców powiatu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci sprawdzają i weryfikują. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji, a patrole sprawdzają wskazane miejsce po kilka razy. Spośród potwierdzonych zgłoszeń najwięcej dotyczyło przekroczenia prędkości, było ich 209 z czego policjanci potwierdzili 145. Nieprawidłowego parkowania – z 60 zgłoszeń potwierdzono 34, oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, na 158 zgłoszeń potwierdzono 102 przypadki.

Potwierdzone zgłoszenia mają swój dalszy ciąg i konsekwencje. W tych przypadkach policjanci stosowali pouczenia, ale nie obyło się też bez mandatów karnych. O przypadkach złej organizacji ruchu (8 potwierdzonych zgłoszeń), czy też niewłaściwej infrastruktury mundurowi informowali też zarządców dróg.

W wyniku zgłoszeń na KMZB w parku „Żwirki i Wigury” w Lęborku wyeliminowano wskazywany tam problem spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Jest to zauważalne poprzez brak interwencji w tym miejscu oraz brak kolejnych naniesionych zagrożeń na KMZB. Ponad to na skrzyżowaniu dróg W-212 i W-214 w Lęborku tj. na skrzyżowaniu ul. Kaszubskiej z ul. Krzywoustego zostało wskazane zagrożenie w postaci „Niewłaściwej infrastruktury drogowej”, która miała przejawiać się złym ustawieniem znaku informacyjnego, co mogło mylić kierowców nie znających właściwej drogi. W związku ze wskazanym zagrożeniem sporządzono wystąpienie do zarządcy drogi o prawidłowe ustawienie znaku w celu wyeliminowania zagrożenia. W chwili obecnej zagrożenie zostało wyeliminowane i znak został ustawiony prawidłowo. Kolejnym wyeliminowaną nieprawidłowością na KMBZ na terenie Lęborka było zgłoszenie dotyczące „bezdomności” na jednym z osiedli w Lęborku. Na miejsce skierowany został dzielnicowy tego rejonu służbowego, który w rozmowie z mieszkańcami faktycznie potwierdził miejsce przebywania bezdomnego mężczyzny w pomieszczeniach piwnicznych wskazywanego bloku. Dzielnicowy w rozmowie z bezdomnym poinformował go o możliwości skorzystania z Noclegowni w Lęborku szczególnie z uwagi na niskie temperatury w nocy, na co w/w przystał. Następnie o całej sytuacji powiadomiono Ośrodek Pomocy Społecznej w Lęborku celem dalszej pomocy wskazanemu bezdomnemu mężczyźnie.

Policjanci z Lęborka dziękują mieszkańcom powiatu za korzystanie z KMZB, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu i przypominają, że do zgłaszania pilnej interwencji Policji należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze