Koncert dla Kajetana

22 lutego 2011r. | Drukuj

W Miejskim Centrum Kultury w Słupsku odbył się koncert charytatywny dla 2,5 letniego chorego na raka Kajetana. Imprezę  zorganizowały  uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego.

Kajetan cierpi na chorobę nowotworową, zmaga się z glejakiem, który atakuje nerwy wzrokowe. U 2,5-letniego chłopca nowotwór rozrasta się w szybki tempie, z nerwu lewego oka przenosi się już na prawe. Lekarze z kliniki w Warszawie podjęli decyzję o rozpoczęciu chemioterapii. Rodzice muszą jeździć z Kajetanem co tydzień na zabiegi i  to przez cały najbliższy  rok. Dojazdy i noclegi w stolicy muszą finansować sami, poza tym czeka ich zakup drogich leków wspomagających leczenie dziecka.

fot. gk

Historia małego Kajetana poruszyła uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Dziewczyny postanowiły pomóc chłopcu. – Tak wiele akcji charytatywnych organizowanych jest na różne cele, więc postanowiłam również coś zorganizować – mówi Hanna Basarab, która była  inicjatorką akcji. Uczennice IV LO zorganizowały w słupskim MCK koncert dla Kajetana. Zaprosiły na niego swoje koleżanki, lokalne wokalistki – Aleksandrę Afanasjew i Martynę Burzyńską oraz zespoły Disaster, Hi Jack  i Brood. Na koncert tłumnie przybyła słupska młodzież. Bilety kosztowały 5 zł., były też w sprzedaży cegiełki, dla osób, które chciały wesprzeć Kajetana większą kwotą. Całą zebraną kwotę  – 1075 zł – organizatorzy przekazali rodzicom chorego chłopca.

fot. gk


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
 1. Hanna pisze:

  Witam,
  prawidłowe nazwy zespołów to Disaster, Brood oraz Hi Jack.
  Wokalistki : Aleksandra Afanasjew oraz Martyna Burzyńska.

  zebrano 1075 zł, które zostały przekazane na konto Kajetana.

  pozdrawiam

 2. Dawid pisze:

  Ty Hanka czemu tylko tyle zdjec jest ? :( :(

Dodaj komentarz