Zebrali 5027 kg plastikowych nakrętek dla dzieci z autyzmem

08 stycznia 2018r. | Drukuj

Już w 65 miejscach na terenie Pomorza trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. W roku 2017 udało się ich zebrać rekordowe 5027 kg!

fot. Niebieski Skarb

Pozyskane środki ze sprzedanych nakrętek Stowarzyszenie przekazuje na działalność statutową, głównie jako finansowy wkład własny w realizowanych projektach przez „Niebieski Skarb”. W roku 2017 w ramach projektów prowadzone były specjalistyczne szkolenia dla rodziców i osób pracujących z dziećmi z autyzmem, zorganizowano kilka wycieczek i spotkań integracyjnych oraz zorganizowano kilkudniowy Światowy Dzień autyzmu w Powiecie Lęborskim.   

– Najwięcej nakrętek dostarczają nam zdecydowanie szkoły i przedszkola, jest też kilka punktów handlowych do których mieszkańcy masowo przynoszą nakrętki â mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes „Niebieskiego Skarbu”. â Nie bez znaczenia jest także walor ekologiczny. Promocja właściwych postaw pomagania innym idzie tu w parze z segregowaniem odpadów.  

Zbiórka nakrętek w tylu punktach to duże przedsięwzięcie logistyczne. Każde miejsce zbiórki ma swojego koordynatora. Nakrętki są bardzo lekkie, duże objętościowo i… tanie w skupie.  

W drugiej połowie ub. r. dzięki realizacji projektu „NDN â Nakrętka Daje Nadzieję” dofinansowanego przez Fundusz „Akumulator Społeczny” Stowarzyszenie zakupiło i oznaczyło 15 nowych koszy, a także przygotowało imienne podziękowania dla partnerów akcji.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze