Łap za biust w gdańskim Manhattanie

13 listopada 2017r. | Drukuj

Darmowe konsultacje lekarskie, nauka samobadania piersi, bezpłatne badania poziomu glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego to tylko niektóre z porad, z jakich będzie można skorzystać w Centrum Handlowym Manhattan w Gdańsku w najbliższą sobotę, 18 listopada. Początek akcji „Łap za biust” o godzinie 12.00.

mat. prasowe

Rak piersi należy do najczęściej występujących u kobiet nowotworów na świecie. Wcześnie rozpoznany i właściwie leczony jest uleczalny w około 90 proc. W Polsce, co roku, na raka piersi choruje około 17 tys. kobiet, a ok 5 tys. umiera. W województwie pomorskim, według danych z 2014 r., na nowotwór złośliwy sutka zachorowało 1085 osób. Dlatego też badania przesiewowe są najlepszą metodą wczesnego wykrywania raka piersi. 

W ramach akcji profilaktycznej  „Łap za biust” przez trzy godziny panie będą mogły wykonać bezpłatne badania piersi, skonsultować się z onkologiem i psychologiem. Podczas debaty na temat profilaktyki i leczenia raka będzie można porozmawiać z ekspertami, swoimi doświadczeniami i radami podzielą się również osoby, które chorowały na nowotwory. Będzie też nauka samobadania piersi. Rozdanych zostanie 60 voucherów na badania do WCO.  Wydarzenie zakończy joga na wesoło.

Akcja profilaktyczna skierowana jest przede wszystkim do kobiet, ale dotyczy też ich partnerów, którzy, dbając o swoje panie, powinni zachęcać je do regularnych badań profilaktycznych.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Badaczka z Uniwersytetu Gdańskiego odnalazła zaginiony 130 lat temu gatunek motyla
Dwa tory do Słupska – PKP podpisało umowę na projekt
Pejzaże antropocenu w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Powiat Słupski ponownie w ścisłej czołówce Rankingu Związku Powiatów Polskich!
Czysty Bałtyk – z morza wyłowiono 147 ton odpadów
Usiądź, sprawdź e-mail, naładuj telefon. W Ustce stanęła ławka solarna
Kazimierz Nowosielski już niebawem w Słupsku!
Gdynia grała z orkiestrą: 3 sztaby i 1200 wolontariuszy

Najnowsze komentarze