Groźny pożar w Kartuzach

22 lutego 2011r. | Drukuj

Pożar wybuchł w nocy budynku przy Hotelu pod Orłem w centrum Kartuz. Ogień gasiło siedem jednostek straży pożarnej, między innymi z Kartuz i Gdyni. Nie było ofiar.

Ogień pojawił się na poddaszu budynku ok. godziny drugiej nad ranem. W akcji gaśniczej brało udział aż  siedem zastępów straży pożarnej m.in. z Kartuz, Somonina, Przodkowa i Garcza. Z powodu trudnych warunków, trzeba było sprowadzić podnośnik aż z Gdyni.  Strażacy mieli spore kłopoty z ugaszeniem pożaru, bo minionej nocy temperatura spadała do minus 20 stopni. Woda zamarzała, a ekipy ratunkowe nie mogły używać oblodzonych drabin.

fot. W. Drewka/ Kaszubski Express

– To były ekstremalne warunki, bo wszystko momentalnie zamarzało – powiedział Edmund Kwidziński, komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach.  Podczas akcji gaśniczej zniszczeniu uległo pierwsze i drugie piętro budynku wraz z poddaszem. Na szczęście udało się w porę ewakuować mieszkańców i nie było ofiar. Straty mogą wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych.


Opublikowano w: KartuzyWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz