mat. prasowe

„Rozwijanie samodzielności i komunikacji u dzieci z autyzmem” to temat szkolenia dla rodziców i osób pracującymi z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z Lęborka. Szkolenie w formule warsztatowej przeprowadzili psycholodzy, superwizorzy i terapeuci behawioralni, Certyfikowani Analitycy Zachowania Anna Skierczyńska i Wojciech Sekta z Gdańska.

mat. prasowe

W 8-godzinnym szkoleniu udział wzięło 20 osób, a wymiana doświadczeń, poglądów i szukanie dróg do rozwiązywania praktycznych problemów było ciekawym doświadczeniem dla wszystkich.

– Co roku staramy się organizować dla nauczycieli, opiekunów czy rodziców przynajmniej jedno całodniowe szkolenie z interesującej ich tematyki. Podobne w zakresie szkolenia kosztują kilkaset złotych od osoby i prowadzone są w Trójmieście co generuje dodatkowe koszty i czas związany z dojazdem. Rodzice i opiekunowie osób z autyzmem czy Zespołem Aspergera nie zawsze mogą poświęcić tyle czasu, stąd nasza inicjatywa i organizacja szkoleń na preferencyjnych warunkach – mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska.

Szkolenie warsztatowe o rozwijaniu samodzielności i komunikacji u dzieci z autyzmem dofinansowane zostało przez Wojewodę Pomorskiego w ramach projektu „Autyzm – potrafimy pomagać”. W jego ramach Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” zakupiło też  nowoczesny projektor multimedialny. Posłużył on do przeprowadzenia szkolenia jak i posłuży do wielu innych przedsięwzięć.

Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” powstało w 2013 roku i prowadzi różnorodne działania na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, m.in. finansuje i organizuje terapię i rehabilitację dzieciom z autyzmem, prowadzi Grupę Wparcia dla rodziców i opiekunów „Niebieska Dłoń”, organizuje wiele wydarzeń integrujących środowisko niepełnosprawnych oraz prowadzi akcje edukacyjne – szkolenia, prelekcje czy wreszcie organizacja corocznego wydarzenia Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim czy „Lekcje o autyzmie” w szkołach i przedszkolach. Od roku 2015 „Niebieski Skarb” posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.