Powiat Słupski zaprasza na Powiatowe Święto Ziemniaka!

27 września 2017r. | Drukuj

Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski, Wójt Gminy Damnica Grzegorz Jaworski oraz dyrektor  CEOBS SDO w Karzniczce Jarosław Kapiszka zapraszają serdecznie na tegoroczne  Powiatowe Święto Ziemniaka-XIV Słupskie Pokopki, które nawiązują do jesiennej tradycji zakończenia wykopek ziemniaków i są jedną z największych w regionie  imprez odbywających się w okresie jesiennym w  powiecie słupskim.

Impreza odbędzie się w niedzielę, tj. 8 października br.,  i rozpocznie się o godzinie 11.00 na terenie Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Karzniczce (gmina Damnica).

materiały prasowe

Tradycyjnie już podczas imprezy wyróżnionym producentom ziemniaków wręczone zostaną Słupskie Bursztynowe Bulwy 2017. Gwiazdami tegorocznych Pokopek będą Cezary Żak i Michał Zieliński, znani z telewizyjnych programów kabaretowych.

Na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje, w tym degustacje  potraw z ziemniaków serwowane na stoiskach gastronomicznych kół gospodyń wiejskich z całego powiatu, stosika promocyjne, konkursy oraz ostatni  przed nadchodzącą zimą kiermasz wielu odmian ziemniaków, owoców, warzyw oraz innych atrakcyjnych produktów.

Słupskie Pokopki są doskonała okazją o rozrywki dla całych rodzin.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz