III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów już za nami

25 września 2017r. | Drukuj

23 września br. w murach Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów „Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków. Ludzie i przedmioty”.

Fot. GK

Uroczystego otwarcia Konferencji dokonali: Kierownik Studiów Doktoranckich na kierunku historia prof. Agnieszka Teterycz-Puzio, Prorektor ds. nauki prof. Aleksander Astel, Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego prof. Daniel Kalinowski, Dyrektor Instytutu Historii i Politologii prof. Robert Kuśnierz, jeden z mecenasów i wspierających Konferencję Senator RP Kazimierz Kleina oraz Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji mgr Marcin Prusak.

Wielu młodych naukowców z różnych ośrodków akademickich naszego kraju przedstawiło w Słupsku część wyników swoich badań. Obrady podzielone były na VIII sesji tematycznych, które prowadzili naukowcy z Instytutu Historii i Politologii AP.

Fot. GK

Fot. GK

Słupskie obrady zakończyło spotkanie ze znanym polskim publicystą historycznym-Piotrem Zychowiczem.

Konferencja została zorganizowana przez Radę Samorządu Doktorantów Instytutu Historii i Politologii  AP oraz Koło Naukowe Historyków AP.

Gazeta Kaszubska była patronem medialnym tego wspaniałego naukowego wydarzenia.

Fot. GK

 


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz