Bezpieczniej przy szkole w Kwakowie

18 września 2017r. | Drukuj

W zachowaniu bezpieczeństwa uczniów, pieszych oraz kierowców podróżujących w rejonie Szkoły Podstawowej w Kwakowie pomoże specjalna tablica LED. Urządzenie informuje kierujących pojazdami o tym, z jaką prędkością się poruszają. 

fot. UG Kobylnica

Kwakowo leży przy drodze krajowej numer 21, a więc ruch samochodów przejeżdżających przez miejscowość jest dość intensywny. Znajdująca się tam Szkoła Podstawowa leży w bezpośrednim sąsiedztwie tej trasy. Dla zwiększenia bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli oraz ich rodziców, Straż Gminna w Kobylnicy zdecydowała się na zainstalowanie tuż przy wjeździe do miejscowości specjalnej tablicy LED. Multimedialne urządzenie ma wpływać na zachowanie kierujących poprzez wyświetlanie krótkich, ale ważnych komunikatów.

Ukazujące się na tablicy komunikaty informują kierowcę o tym, z jaką prędkością porusza się jego pojazd. Gdy jest ona równa lub mniejsza od dopuszczalnej na tym odcinku, na wyświetlaczu pojawia się komunikat informujący o aktualnej prędkości oraz hasło „DZIĘKUJĘ” wraz z symbolem uśmiechniętej buźki.

W inny sposób urządzenie zachowuje się, gdy kierowca jedzie w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami. W sytuacji, kiedy prędkość nadjeżdżającego pojazdu jest wyższa od dopuszczalnej na danym odcinku, kierowcy ukazuje się komunikat w kolorze czerwonym, sygnalizujący, że porusza się zbyt szybko. Na wyświetlaczu pojawia się wówczas również pulsujące hasło „ZWOLNIJ” oraz ikona symbolizująca smutny wyraz twarzy.

Urządzenie działa w oparciu o wbudowany w jego wnętrze radar mikrofalowy, który odpowiedzialny jest za dokonanie pomiaru prędkości.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze