Kolejny sukces Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku!

08 września 2017r. | Drukuj

Komisja Akredytacyjna IPMA-Student pozytywnie oceniła aplikację akredytacyjną Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku w zakresie wszystkich wymogów merytorycznych i formalnych. Słupska Uczelnia dołącza w ten sposób do elitarnego grona Uczelni oferujących studentom ten ceniony na rynku pracy certyfikat. Przypominamy, że certyfikat ten będą mogli uzyskać absolwenci kierunku politologia z AP.

Rynek pracy poszukuje absolwentów przygotowanych do pracy w projektach, gotowych do pracy w interdyscyplinarnych zespołach, zdolnych do rozwiązywania problemów i radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami. Polskie uczelnie wyższe, dążąc do zapewnienia studentom i absolwentom wiedzy i umiejętności aktualnie poszukiwanych na rynku pracy, elastycznie dostosowują swoje programy nauczania do światowych standardów i umożliwiają studentom, dzięki akredytacji swoich programów nauczania, uzyskanie w ramach studiów profesjonalnych certyfikatów.

IPMA (International Project Management Association) ma wieloletnie doświadczenie w budowie profesjonalnego systemu oceny kompetencji w zakresie zarządzania projektami, zarówno osób, jak i całych organizacji. Poza produktami skierowanymi do wyższej kadry menedżerskiej, IPMA Polska ma w swojej ofercie również szeroką gamę produktów adresowanych bezpośrednio do studentów – Project Master (konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania projektami), praktyki z zakresu zarządzania projektami (konkurs Young Project Management Program) oraz seminaria i warsztaty Young Crew. Certyfikat IPMA-Student stanowi podsumowanie akademickiej edukacji w zakresie zarządzania projektami oraz jest obiektywnym i rozpoznawalnym przez pracodawców świadectwem posiadanych kwalifikacji, które są uniwersalne i niezależne od branży. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy jak pokazuje praktyka, aktualnie tylko niewielki procent absolwentów podejmuje swoją pierwszą pracę zgodnie z ukończonym kierunkiem studiów i specjalnością. Uzyskując certyfikat IPMA-Student, znacznie wzmacnia się swoją pozycję na konkurencyjnym rynku pracy. Posiadacz certyfikatu IPMA-Student staje się członkiem międzynarodowej profesjonalnej społeczności i organizacji realizujących projekty Young Crew i IPMA.

Instytut Historii i Politologii AP, dążąc do zapewnienia studentom i absolwentom wiedzy i umiejętności aktualnie poszukiwanych na rynku pracy, elastycznie dostosowuje swoje programy nauczania do światowych standardów i umożliwia studentom, dzięki akredytacji swoich programów nauczania, uzyskanie w ramach studiów profesjonalnych certyfikatów. Przyznanie certyfikatu IPMA–Student dla politologii w Akademii Pomorskiej w Słupsku jest potwierdzeniem zgodności programów nauczania z zakresu zarządzania projektami, oferowanych w ramach studiów, z wymaganiami kompetencyjnymi IPMA-Student, które są składnikiem światowego standardu IPMA 4-L- C. System certyfikacji IPMA 4-L- C jest powszechnie rozpoznawany i stosowany w świecie w procesach rekrutacji pracowników, budowania ścieżek rozwoju pracowników i doskonalenia dojrzałości projektowej organizacji.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze