Kolejny sukces Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku!

08 września 2017r. | Drukuj

Komisja Akredytacyjna IPMA-Student pozytywnie oceniła aplikację akredytacyjną Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku w zakresie wszystkich wymogów merytorycznych i formalnych. Słupska Uczelnia dołącza w ten sposób do elitarnego grona Uczelni oferujących studentom ten ceniony na rynku pracy certyfikat. Przypominamy, że certyfikat ten będą mogli uzyskać absolwenci kierunku politologia z AP.

Rynek pracy poszukuje absolwentów przygotowanych do pracy w projektach, gotowych do pracy w interdyscyplinarnych zespołach, zdolnych do rozwiązywania problemów i radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami. Polskie uczelnie wyższe, dążąc do zapewnienia studentom i absolwentom wiedzy i umiejętności aktualnie poszukiwanych na rynku pracy, elastycznie dostosowują swoje programy nauczania do światowych standardów i umożliwiają studentom, dzięki akredytacji swoich programów nauczania, uzyskanie w ramach studiów profesjonalnych certyfikatów.

IPMA (International Project Management Association) ma wieloletnie doświadczenie w budowie profesjonalnego systemu oceny kompetencji w zakresie zarządzania projektami, zarówno osób, jak i całych organizacji. Poza produktami skierowanymi do wyższej kadry menedżerskiej, IPMA Polska ma w swojej ofercie również szeroką gamę produktów adresowanych bezpośrednio do studentów – Project Master (konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania projektami), praktyki z zakresu zarządzania projektami (konkurs Young Project Management Program) oraz seminaria i warsztaty Young Crew. Certyfikat IPMA-Student stanowi podsumowanie akademickiej edukacji w zakresie zarządzania projektami oraz jest obiektywnym i rozpoznawalnym przez pracodawców świadectwem posiadanych kwalifikacji, które są uniwersalne i niezależne od branży. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy jak pokazuje praktyka, aktualnie tylko niewielki procent absolwentów podejmuje swoją pierwszą pracę zgodnie z ukończonym kierunkiem studiów i specjalnością. Uzyskując certyfikat IPMA-Student, znacznie wzmacnia się swoją pozycję na konkurencyjnym rynku pracy. Posiadacz certyfikatu IPMA-Student staje się członkiem międzynarodowej profesjonalnej społeczności i organizacji realizujących projekty Young Crew i IPMA.

Instytut Historii i Politologii AP, dążąc do zapewnienia studentom i absolwentom wiedzy i umiejętności aktualnie poszukiwanych na rynku pracy, elastycznie dostosowuje swoje programy nauczania do światowych standardów i umożliwia studentom, dzięki akredytacji swoich programów nauczania, uzyskanie w ramach studiów profesjonalnych certyfikatów. Przyznanie certyfikatu IPMA–Student dla politologii w Akademii Pomorskiej w Słupsku jest potwierdzeniem zgodności programów nauczania z zakresu zarządzania projektami, oferowanych w ramach studiów, z wymaganiami kompetencyjnymi IPMA-Student, które są składnikiem światowego standardu IPMA 4-L- C. System certyfikacji IPMA 4-L- C jest powszechnie rozpoznawany i stosowany w świecie w procesach rekrutacji pracowników, budowania ścieżek rozwoju pracowników i doskonalenia dojrzałości projektowej organizacji.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz