Samorządy z terenu powiatu słupskiego niosą pomoc poszkodowanym przez sierpniowe nawałnice

27 sierpnia 2017r. | Drukuj

Samorządy z terenu powiatu słupskiego wykazują solidarność z samorządami, których mieszkańcy ucierpieli podczas nawałnicy.

Dotarły do nas informacje, że tylko w formie finansowej gminy i pow. słupski przekaże 300 tyś. zł dla samorządów z powiatów bytowskiego, chojnickiego oraz kościerskiego. W tym powiat słupski przekaże 50 tyś. zł.  W pomoc włączył się każdy samorząd (wszystkie gminy) z powiatu słupskiego.

Należy również podkreślić rolę Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy ochotnicy z powiatu słupskiego bardzo aktywnie włączyli się w pomoc dla poszkodowanych. W pierwszym tygodniu po nawałnicy pomoc w usuwaniu skutków wichury niosło 15 jednostek OSP z terenu Powiatu Słupskiego (ponad 100 strażaków). Bez wątpienia są to bohaterowie, którzy społecznie narażając zdrowie poświęcili czas, często biorąc urlopy w pracy, żeby pomagać i pracować w bardzo trudnych warunkach.

Również sami mieszkańcy wykazali się wielką solidarnością. Organizują zbiórki i przekazują pieniądze oraz potrzebne dobra materialne na rzecz poszkodowanych.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz