Świetlino najpiękniejszą wsią w powiecie wejherowskim

24 sierpnia 2017r. | Drukuj

Sołectwo Świetlino otrzymało tytuł najpiękniejszej wsi w całym powiecie wejherowskim i będzie walczyć o wyróżnienia na szczeblu wojewódzkim konkursu ,,Piękna Wieś Pomorska”.

fot. Starostwo Wejherowo

Główną ideą konkursu jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi i jakości życia na wsi, a także podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej.

Jak co roku, podczas finału powiatowych eliminacji konkursu przyznano nagrody w dwóch kategoriach: „Wieś” oraz „Zagroda”.

W kategorii ,,Wieś” I miejsce zajęło Świetlino (gm. Łęczyce), II miejsce przyznano wsi Chynowie (gm. Gniewino), a na III miejscu uplasowały się ex aequo Lubiatowo (gm. Choczewo) i Bolszewo (gm. Wejherowo).
Wyróżniono także wsie Karczemki (gm. Szemud) i Niepoczołowice (gm. Linia).

Najpiękniejszą zagrodą rolniczą okazała się posesja Państwa Ewy i Gustawa Fiedorkiewiczów z Rybna (gm. Gniewino). II miejsce Komisja Konkursowa postanowiła przyznać Państwu Annie i Grzegorzowi Kloka ze Zbychowa (gm. Wejherowo), a III miejsce trafiło do Państwa Hanny i Wojciecha Heblów ze Strzebielina (gm. Łęczyce). Ponadto doceniona została zagroda należąca do Państwa Danuty i Tadeusza Rytlewskich z Choczewa (gm. Choczewo).

Uroczystość poprowadził Jacek Thiel Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego. Sołtysi oraz prywatni właściciele posesji otrzymali z rąk Gabrieli Lisius Starosty Wejherowskiego pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz