Karczma pod Kluką wkrótce z hotelem

21 lutego 2011r. | Drukuj

Słynna słupska Karczma pod Kluką będzie wkrótce oferować także pokoje hotelowe. Przy ulicy Kaszubskiej powstaje nowy obiekt z apartamentami, obrotową kawiarnią i salami konferencyjnymi.

fot. M. Zwolski

Obok Karczmy pod Kluką powstaje hotel z 20 pokojami dla 40 gości, salą konferencyjno-bankietową na 150 osób i obrotową kawiarnią w wieży z widokiem panoramicznym na Słupsk. Hotel będzie miał 3 gwiazdki, choć jak zapewnia inwestor Mariusz Stachyra, spełniał będzie standardy hotelu 4-gwiazdkowego. Bryła budynku architektonicznie nawiązuje do istniejącej karczmy, m.in. ściany będą miały elementy szachulcowe, a częściowo będą obłożone kamieniem. – To udane połączenie architektury tradycyjnej z nowoczesnymi technologiami, użyliśmy przy tym ekologicznych materiałów – mówi architekt Mirosław Zwolski, który zaprojektował obiekt. – Nowy i istniejący budynek połączy hotelowy hol. Budowa zakończy się jesienią tego roku.

Kaszubska Karczma Pod Kluką powstała w 1969 roku. Do dziś uchodzi za jedną z najbardziej znanych restauracji w mieście. Słynie z kaszubskich i pomorskich potraw: polewki smołdzińskiej i orzechowej, schabu po staropolsku i gruszki po słowińsku.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz