Lęborskie Dni Jakubowe już za kilka dni!

17 lipca 2017r. | Drukuj

Lęborskie Dni Jakubowe, które w tym roku odbywają się w dniach 21-23 lipca, zainauguruje uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej w dniu 21 lipca. Podczas sesji wręczone zostanie Honorowe Wyróżnienie Miasta Lęborka „Lęborski Lew”, które w tym roku przyznane zostało Pani Annie Sobolewskiej.

Odwiedzających i mieszkańców czeka kilka dni wspaniałej zabawy. Na niepowtarzalną jarmarkową atmosferę składają się m.in. kiermasz twórców ludowych, plener malarski, wystawa w wieży Sanktuarium św. Jakuba–w tym roku pt. „To co minęło–to co pozostało. Lęborskie pamiątki z przełomu XIX i XX wieku”, tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, cukrową watą i innymi łakociami, konkursy, turniej karciany „Lęborska Baśka”.

materiały prasowe

Nie zabraknie występów zespołów zespołów lokalnych i regionalnych oraz z zaprzyjaźnionych miast w ramach Międzynarodowych Spotkań z Folklorem „Muzyka Regionów” czy organizowanego przez Bractwo Rycerskie nocnego Spaceru z duchami Krzyżaków.

W sobotni i niedzielny wieczór wystąpią uznane gwiazdy: ANIA DĄBROWSKA i CUGOWSCY.

Cieszący się dużym zainteresowaniem Międzynarodowy Zlot Jakubów w tym roku odbędzie się już po raz jedenasty–w sobotę 22 lipca. Tego samego dnia ulicami Lęborka pobiegną w 17. już Biegu Ulicznym św. Jakuba amatorzy tej dyscypliny sportowej.

Jak zawsze dużo będzie się działo na ulicy Staromiejskiej. Uliczni muzycy, przebierańcy, wystawy, uliczny spektakl teatralny, stoiska zamienią lęborski deptak w miejsce gwarne i radosne.

W programie Lęborskich Dni Jakubowych nie zabraknie elementów religijnych i duchowych. Są to uroczysta suma odpustowa, nabożeństwo ekumeniczne, pielgrzymka rowerowa „Od Jakuba do Jakuba”, święcenie pojazdów, festyn „Franciszkanie dzieciom”-gry i zabawy dla dzieci organizowane przez o. franciszkanów.

Program imprezy znajdziecie Państwo tutaj.

 


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz