Lęborskie Dni Jakubowe już za kilka dni!

17 lipca 2017r. | Drukuj

Lęborskie Dni Jakubowe, które w tym roku odbywają się w dniach 21-23 lipca, zainauguruje uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej w dniu 21 lipca. Podczas sesji wręczone zostanie Honorowe Wyróżnienie Miasta Lęborka „Lęborski Lew”, które w tym roku przyznane zostało Pani Annie Sobolewskiej.

Odwiedzających i mieszkańców czeka kilka dni wspaniałej zabawy. Na niepowtarzalną jarmarkową atmosferę składają się m.in. kiermasz twórców ludowych, plener malarski, wystawa w wieży Sanktuarium św. Jakuba–w tym roku pt. „To co minęło–to co pozostało. Lęborskie pamiątki z przełomu XIX i XX wieku”, tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, cukrową watą i innymi łakociami, konkursy, turniej karciany „Lęborska Baśka”.

materiały prasowe

Nie zabraknie występów zespołów zespołów lokalnych i regionalnych oraz z zaprzyjaźnionych miast w ramach Międzynarodowych Spotkań z Folklorem „Muzyka Regionów” czy organizowanego przez Bractwo Rycerskie nocnego Spaceru z duchami Krzyżaków.

W sobotni i niedzielny wieczór wystąpią uznane gwiazdy: ANIA DĄBROWSKA i CUGOWSCY.

Cieszący się dużym zainteresowaniem Międzynarodowy Zlot Jakubów w tym roku odbędzie się już po raz jedenasty–w sobotę 22 lipca. Tego samego dnia ulicami Lęborka pobiegną w 17. już Biegu Ulicznym św. Jakuba amatorzy tej dyscypliny sportowej.

Jak zawsze dużo będzie się działo na ulicy Staromiejskiej. Uliczni muzycy, przebierańcy, wystawy, uliczny spektakl teatralny, stoiska zamienią lęborski deptak w miejsce gwarne i radosne.

W programie Lęborskich Dni Jakubowych nie zabraknie elementów religijnych i duchowych. Są to uroczysta suma odpustowa, nabożeństwo ekumeniczne, pielgrzymka rowerowa „Od Jakuba do Jakuba”, święcenie pojazdów, festyn „Franciszkanie dzieciom”-gry i zabawy dla dzieci organizowane przez o. franciszkanów.

Program imprezy znajdziecie Państwo tutaj.

 


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Słupsku otwarto punkt esperanto
Rusza program profilaktyki boreliozy w powiecie słupskim. Bezpłatne badania dla mieszkańców!
W Słupsku gościł Cezary Łazarewicz
Lęborskie Dni Jakubowe już za kilka dni!
Już jest oficjalny klip do utworu „Muszkieterowie Szpiku”. Zobacz koniecznie
Słupsk będzie miał swój Punkt Esperanto. Otwarcie już wkrótce!
Cezary Łazarewicz w Słupsku. Zapraszamy do Spichlerza Richtera
Chcesz uczyć języka kaszubskiego? Zapisz się na Studia Podyplomowe w Akademii Pomorskiej w Słupsku

Najnowsze komentarze