W niedzielę we Wrocławiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. Bardzo udany start w mistrzostwach odnotowali zawodnicy Lidera-Amicus Lębork.

Już w pierwszym dniu rywalizacji doskonale wypadł Stanisław Boniaszczuk, który w karabinie pneumatycznym wywalczył srebrny medal i tytuł v-ce mistrza Polski.

Do finału lęborczanin awansował z szóstego miejsca z wynikiem 607,9 pkt. Jednak bardzo udane strzelanie w finale pozwoliło mu sięgnąć po srebrny medal.

Medaliści w karabinie pneumatycznym juniorów:

I miejsce Tomasz Cygan TKS Tarnów – 245,0 pkt – nowy rekord Polski

II miejsce Stanisław Boniaszczuk – Lider-Amicus Lębork – 239,3 pkt

III miejsce Maciej Kowalewicz – Gwardia Olsztyn – 218,9 pkt.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które w składzie Maja Chrzanowska, Kamila Bulman i Julia Okuniewska w konkurencjach karabinowych trzykrotnie stawały na podium w klasyfikacji drużynowej zdobywając 1 srebrny i 2 brązowe medale.

Karabin sportowy 60 strzałów leżąc juniorek:

I miejsce Zawisza Bydgoszcz 1835,6 pkt.

II miejsce Lider-Amicus Lębork 1824,4 pkt.

III. Lider-Amicus Lębork 1212,6 pkt.

Czwarty drużynowy medal zdobyli juniorzy w składzie: Stanisław Boniaszczuk, Robert Michalski, Przemysław Reszka.

Karabin dowolny juniorów:

I. TKS Tarnów

II. Kaliber Białystok

III. Lider-Amicus Lębork

Na wyróżnienie zasługują starty indywidualne zawodników Lidera-Amicus.

W karabinie sportowym 60L juniorek:

Maja Chrzanowska 8 miejsce – 610,0 pkt.

Magdalena Pełka 12 miejsce (608,3)

Julia Okuniewska 14 miejsce (607,4)

Kamila Bulman 17 miejsce (607,0)

W karabinie dowolnym 3×40 Stanisław Boniaszczuk był 8 – 1129 pkt.

W karabinie dowolnym 60L Boniaszczuk zajął 1 miejsce w eliminacjach ustanawiając nowy rekord życiowy 618,6 pkt. Jednak w finale zajął 8 miejsce z wynikiem 118,3 pkt

Reprezentująca klub Lider-Amicus w pistolecie Anna Lejk zajęła: 12 miejsce w pistolecie sportowym 523 pkt. I 14 w pistolecie pneumatycznym 350 pkt.