Z dziećmi i dla dzieci–Dzień Dziecka w PKiW w Słupsku

12 czerwca 2017r. | Drukuj

10 czerwca br. byliśmy świadkami piątego już Dnia Dziecka organizowanego przez wolontariuszy grupy Każde Dobre Serce Słupsk i Stowarzyszenie HORYZONT. W imprezie udział wzięło ponad 300 osób, głównie dzieci i młodzieży z terenu miasta Słupsk i powiatu słupskiego.

Fot. KDS Słupsk

 

Fotorelacja: https://pl-pl.facebook.com/KazdeDobreSerce

Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w turnieju piłki nożnej (zgłosiło się 8 drużyn), a także na otwartej scenie muzycznej. Turniej piłki nożnej sędziowali uczniowie SMS w Słupsku, a zarazem zawodnicy Gryfa Słupsk. Dla najmłodszych Straż Miejska przygotowała miasteczko ruchu drogowego, natomiast nieco starsi mogli przymierzyć alkogogle. Dla uczestników imprezy zorganizowane zostały otwarte treningi i pokazy klubów sportowych: SKB Czarni Słupsk oraz Griffons Słupsk. Osoby lubiące tańczyć mogły spróbować swoich sił w zumbie prowadzonej przez Wiolettę Jasiewicz, zaś pod koniec imprezy byliśmy świadkami pokazu trzech grup tanecznych Maxi Energa Cheerleaders. Na festynie zaprezentowała się również Sekcja Aikido Słupsk, która zaprezentowała dzieciom i młodzieży podstawy samoobrony. Animacje dla dzieci prowadzili uczniowie z opiekunem (Pauliną Maćkowską) z Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego w Słupsku oraz członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych WIATRACZEK. Jednym z konkursów było malowanie praw dziecka na betonie. Nad oprawą muzyczną czuwał Robert Chomicki ze Stowarzyszenia Rozwoju INSPIRACJE. Każdy z uczestników mógł skorzystać z poczęstunku w postaci grilla. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały również liczne nagrody i gadżety od Rzecznika Praw Dziecka, raperów Palucha i Kaliego, a także z wytwórni muzycznej Step Records.

Fot. KDS Słupsk

-W tym roku po raz piąty organizowaliśmy jako Każde Dobre Serce Słupsk taką imprezę. Ogromne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, dla których priorytetem jest uśmiech dziecka. Dziękuję wszystkim partnerom i ludziom dobrej woli za okazywaną pomoc. Pamiętajmy, z dziećmi i dla dzieci! Prawa dziecka należy szanować i respektować.- mówi Przemysław Kaca, Każde Dobre Serce Słupsk.

Chcesz zostać wolontariuszem? Odezwij się do nas: https://pl-pl.facebook.com/KazdeDobreSerce

Fot. KDS Słupsk

 


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze