Z dziećmi i dla dzieci–Dzień Dziecka w PKiW w Słupsku

12 czerwca 2017r. | Drukuj

10 czerwca br. byliśmy świadkami piątego już Dnia Dziecka organizowanego przez wolontariuszy grupy Każde Dobre Serce Słupsk i Stowarzyszenie HORYZONT. W imprezie udział wzięło ponad 300 osób, głównie dzieci i młodzieży z terenu miasta Słupsk i powiatu słupskiego.

Fot. KDS Słupsk

 

Fotorelacja: https://pl-pl.facebook.com/KazdeDobreSerce

Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w turnieju piłki nożnej (zgłosiło się 8 drużyn), a także na otwartej scenie muzycznej. Turniej piłki nożnej sędziowali uczniowie SMS w Słupsku, a zarazem zawodnicy Gryfa Słupsk. Dla najmłodszych Straż Miejska przygotowała miasteczko ruchu drogowego, natomiast nieco starsi mogli przymierzyć alkogogle. Dla uczestników imprezy zorganizowane zostały otwarte treningi i pokazy klubów sportowych: SKB Czarni Słupsk oraz Griffons Słupsk. Osoby lubiące tańczyć mogły spróbować swoich sił w zumbie prowadzonej przez Wiolettę Jasiewicz, zaś pod koniec imprezy byliśmy świadkami pokazu trzech grup tanecznych Maxi Energa Cheerleaders. Na festynie zaprezentowała się również Sekcja Aikido Słupsk, która zaprezentowała dzieciom i młodzieży podstawy samoobrony. Animacje dla dzieci prowadzili uczniowie z opiekunem (Pauliną Maćkowską) z Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego w Słupsku oraz członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych WIATRACZEK. Jednym z konkursów było malowanie praw dziecka na betonie. Nad oprawą muzyczną czuwał Robert Chomicki ze Stowarzyszenia Rozwoju INSPIRACJE. Każdy z uczestników mógł skorzystać z poczęstunku w postaci grilla. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały również liczne nagrody i gadżety od Rzecznika Praw Dziecka, raperów Palucha i Kaliego, a także z wytwórni muzycznej Step Records.

Fot. KDS Słupsk

-W tym roku po raz piąty organizowaliśmy jako Każde Dobre Serce Słupsk taką imprezę. Ogromne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, dla których priorytetem jest uśmiech dziecka. Dziękuję wszystkim partnerom i ludziom dobrej woli za okazywaną pomoc. Pamiętajmy, z dziećmi i dla dzieci! Prawa dziecka należy szanować i respektować.- mówi Przemysław Kaca, Każde Dobre Serce Słupsk.

Chcesz zostać wolontariuszem? Odezwij się do nas: https://pl-pl.facebook.com/KazdeDobreSerce

Fot. KDS Słupsk

 


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze