Żeglarskie Mistrzostwa nie dla Gdyni

21 lutego 2011r. | Drukuj

Żeglarskie Mistrzostwa Świata w 2014 roku niestety nie odbędą się w Gdyni. W wyniku braku rekomendacji Prezydium ISAF impreza odbędzie się w Santander w Hiszpanii.

W zakończonym procesie rozpatrywania wniosków dotyczących organizacji Żeglarskich Mistrzostw Świata klas olimpijskich ISAF Gdynia nie otrzymała rekomendacji do organizacji tej prestiżowej imprezy. Mimo wcześniejszego poparcia komisji ekspertów Polska nie zyskała poparcia Prezydium ISAF obradującego w Reykjaviku.

Decyzja taka jest dużym rozczarowaniem dla Polski i Polskiego Związku Żeglarskiego, którzy włożyli wiele pracy i zaangażowania w pozyskanie tej sportowej imprezy. Z siedmiu miast, które starały się o organizację Mistrzostw, to właśnie Gdynia wydawała się mieć największe szanse. W obecnej sytuacji Polski Związek Żeglarski może ubiegać się jedynie o organizację mistrzostw w poszczególnych konkurencjach.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz