W Słupsku nagrodzono strażaków

18 maja 2017r. | Drukuj

W uroczystościach miejskich i powiatowych związanych ze świętem strażaków, które odbyły się wczoraj w komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku uczestniczył komendant słupskiej Szkoły Policji insp. Jacek Gil. Warto pamiętać, że zarówno Straż Pożarna, jak i Policja funkcjonują w ramach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Fot. slupsk.szkolapolicji.gov.pl

W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych i mieszkańcy. Prowadzący uroczystość odczytał decyzję o nadaniu odznaczeń osobom zasłużonym dla pożarnictwa. Na zakończenie części oficjalnej insp. Jacek Gil wręczył list gratulacyjny Komendantowi Miejskiemu bryg. Krzysztofowi Ulaszkowi.

Szkoła Policji w Słupsku współpracuje w zakresie szkolenia nowych kadr – strażaków zawodowych i ochotników – ze znajdującym się w Słupsku Ośrodkiem Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej.

W poprzednich latach wykładowcy Szkoły kształcili pożarników między innymi z zakresu kierowania ruchem drogowym. W tej chwili natomiast uczestnicy kursów w słupskim Ośrodku Szkolenia uczęszczają do Szkoły Policji na zajęcia informatyczne.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz