Tegoroczne Dni Kobylnicy zapowiadają się bardzo obiecująco. Musisz tam być!

12 maja 2017r. | Drukuj

Wśród mnóstwa atrakcji, jakie przygotowano z okazji tegorocznych Dni Kobylnicy, propozycje dla siebie znajdą także amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzień Sportu, który zaplanowano na niedzielę, obejmuje kilkanaście propozycji, w których uczestniczyć będzie można indywidualnie, jak i całymi rodzinami.

28 maja br. na boisku sportowym przy ul. Wodnej w Kobylnicy odbędzie się Dzień Sportu. Przez kilka godzin na mieszkańców i turystów czekać będzie wiele atrakcji i konkursów. Całość rozpocznie się już o godzinie 10.00. Świetna zabawa i wiele wrażeń– gwarantowane, a na zwycięzców czekają nagrody.

Fot. kobylnica.pl

Uczestnikami konkursu może być rodzina składająca się z dwóch dorosłych osób np. mama, tata (dziadek, babcia) i dziecko. Trzyosobowy zespół bierze udział we wszystkich konkurencjach, które są punktowane osobno do klasyfikacji końcowej. Na najlepszych czekają nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu sportowego: I miejsce 3 x 300 zł , II miejsce 2 x 300zł, III miejsce 1 x 300 zł. Dla najmłodszych uczestników z każdej rodziny CUW Kobylnica ufundował upominki.

Rodziny chętne do uczestnictwa w festynie sportowym powinny zgłosić się do dnia 20.05 2017 r. i przesłać swoje zgłoszenie na adres: cuw@kobylnica.pl, g.lesniak@kobylnica.pl lub telefonicznie 692-416-778.

Wykaz konkurencji:
1) Rzut „Beretem Sołtysa” na odległość
2) Rzut piłką lekarską (2 kg) na odległość
3) Kręcenie kółkiem „Hula Hop”
4) Bieg w auto-goglach na czas (tata + mama)
5) Transport piłek tenisowych
6) Rzut ringiem do celu
7) Rzuty do kosza
8) Uderzenia piłką nożna na mini- bramkę

1.Sportowy festyn rodzinny „Żyj zdrowo na sportowo” odbędzie się na boisku sportowym przy ul. Wodnej w godz. 11:30-13:30.
2. Rajd rowerowy „Ze Szprycha po Gminie Kobylnica na Majówkę” start ze stadionu o godzinie 10:00 – powrót 12:30 Jak zawsze STS Szprycha przygotuje liczne konkurencja sportowe a najlepsi otrzymają okolicznościowe magnesy i nagrody.
3. Pokaz sportów walki Klubu Sportowego „Spartans” godzina 11:00- 11:30
4. Pokaz „Zumba” 13:30 – 14:00
5. Zabawy dla dzieci, w tym: zjeżdżalnie dmuchane, trampoliny, i basen do pływania na linii łódkach
6. Pokaz udzielania pierwszej pomocy
7. Znakowanie rowerów (osoba chętna do oznakowania roweru musi mieć skończone 18 lat , posiadać ze sobą dowód osobisty i dokument zakupu roweru)
8. Instruktarz Nordic-Walking
9. Udział w pokazie sprzętu i treningu fitness
10. Skorzystanie ze serwisu rowerowego.
11. Pokaz baniek mydlanych
12. Zakupienie zdrowej żywności.
13. Skorzystanie z porad medycznych, dokonanie pomiaru składu ciała, zmierzenie poziomu cukru, cholesterolu trój glicerydów oraz skorzystać z profilaktyki raka piersi (chętni muszą być co najmniej 3 godziny przed badaniami na czczo)
14. Stoiska z drobną gastronomią.

Dzień Sportu będzie ostatnią odsłoną Dni Kobylnicy. Wydarzenie rozpocznie w piątek, 26 maja spektakl Boeing, Boeing, który zostanie wystawiony na deskach Sali Teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Wstęp na wydarzeni będzie możliwy za okazaniem specjalnej karty, którą bezpłatnie możemy otrzymać w siedzibie GCKiP w Kobylnicy.

27 maja, w sobotę czeka nas wielkie muzyczne wydarzenie. Gwiazdą tegorocznych Dni Kobylnicy będzie bowiem Agnieszka Chylińska. W ramach trwającej właśnie trasy koncertowej FOREVER CHILD TOUR wystąpiła w największych miastach w Polsce oraz w Europie, gdzie siedmiokrotnie wystąpiła w Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Nim na scenie zagości gwiazda wieczoru, przez cały dzień będziemy mogli uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach i zabawach. Coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, dla których przygotowano spektakle i animacje plenerowe, ale też nieco starsi. Im organizatorzy proponują koncerty zespołów. Tego dnia na scenie zaprezentują się między innymi Ale Babki i H.Lucyna. Wyjątkowym wydarzeniem będzie też jubileuszowy koncert Orkiestry Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

 


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Słupsku otwarto punkt esperanto
Rusza program profilaktyki boreliozy w powiecie słupskim. Bezpłatne badania dla mieszkańców!
W Słupsku gościł Cezary Łazarewicz
Lęborskie Dni Jakubowe już za kilka dni!
Już jest oficjalny klip do utworu „Muszkieterowie Szpiku”. Zobacz koniecznie
Słupsk będzie miał swój Punkt Esperanto. Otwarcie już wkrótce!
Cezary Łazarewicz w Słupsku. Zapraszamy do Spichlerza Richtera
Chcesz uczyć języka kaszubskiego? Zapisz się na Studia Podyplomowe w Akademii Pomorskiej w Słupsku

Najnowsze komentarze