Młody judoka z Kończewa ze srebrnym medalem!

09 maja 2017r. | Drukuj

Dwóch zawodników reprezentowało UKS „Orzeł” Kończewo podczas Turnieju Judo o Puchar Burmistrza Gminy Żukowo „Żukovia Cup 2017”. Lepiej zaprezentował się Maciej Jerszyński, który z zawodów wrócił ze srebrnym medalem.

Fot. kobylnica.pl

Młody zawodnik, który na co dzień trenuje w Kończewie, pod okiem instruktor Doroty Barcikowskiej, dołożył do swojej medalowej kolekcji kolejny krążek. W ostatnich dniach wywalczył srebro w trakcie rozgrywanych w Żukowie zawodów „Żukovia Cup”. O wysokie miejsce, a tym bardziej medal, nie było łatwo. Obok Polaków, w rywalizacji wystartowali także Rosjanie, co sprawiło, że turniej stał na wysokim poziomie.

W swojej kategorii wagowej Maciej Jerszyński uplasował się na drugim miejscu. Sposób na pokonanie młodego judoki z Kończewa znalazł dopiero Rosjanin, który okazał się lepszy w walce o złoto. Jerszyński zaimponował jednak swoją formą, gdyż wszystkie wcześniejsze walki wygrał przez ippon.

Kwietniowe zawody były także okazją do zdobycia cennego doświadczenia przez innego zawodnika z UKS „Orzeł” Kończewo. W starszej grupie wiekowej wystartował Mikołaj Kirko. W czasie turnieju stoczył dwie walki. Obie niestety przegrał przez trzymania i odpadł z rywalizacji.


Opublikowano w: Rekreacja i sportWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz