Kolejna promocja książki historyka z Akademii Pomorskiej

06 maja 2017r. | Drukuj

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej w Słupsku zapraszają na spotkanie autorskie z dr. Kacprem Pencarskim, pracownikiem Instytutu Historii i Politologii AP w Słupsku, które będzie dotyczyło jego najnowszej monografii „Gospodarka miast rejencji koszalińskiej w latach 1918–1938”. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (10 maja) w czytelni MBP w Słupsku o godzinie 17.00, poprowadzi je członek KNH AP Tomasz Częścik.

Fot. materiały prasowe

Dr Kacper Pencarski– adiunkt,  zastępca Dyrektora Instytutu Historii i Politologii, od 2005 r. pracownik Zakładu Archiwistyki i Studiów Regionalnych na Wydziale Filologiczno- Historycznym. Rozprawę doktorską pt. „Gospodarka miast rejencji koszalińskiej w latach 1918-1938”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Zenona Romanowa, obronił w 2013 r. na tymże Wydziale. Tematyka badań prowadzona przez dr. Kacpra Pencarskiego obejmuje zagadnienia związane z historią Pomorza Zachodniego w XIX i XX w., szczególnie w aspekcie politycznym i gospodarczym, a ponadto prowadzi badania związane z archiwistyką w zakresie ewidencji materiałów archiwalnych, w tym materiałów proweniencji pruskiej, jak i dokumentacji audiowizualnej. Autor kilkunastu artykułów naukowych związanych z Pomorzem Zachodnim, jak i z problematyką dotyczącą zasobu archiwalnego krajowej i niemieckiej sieci archiwalnej, a także współautor prac o charakterze monograficznym miast Pomorza Zachodniego (Karlino, Koszalin, Sławno). W 2009 i 2011 r. uczestnik wymiany międzynarodowej archiwistów (Republika Federalna Niemiec). W 2014 r. pełnił obowiązki zastępcy Dyrektora Instytutu Historii i Politologii, zaś od 2015 r. zastępca Dyrektora Instytutu Historii i Politologii.

-Po raz kolejny, wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną, organizujemy spotkanie autorskie z pracownikiem Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej. Chcemy zaciekawić przybyłych gości i pokazać, że historia jest bardzo interesująca i warto ją poznawać. Spotkanie z dr Pencarskim przybliży nam historię także naszego regionu, gdyż Słupsk również niegdyś należał do rejencji koszalińskiej. Zatem- serdecznie zapraszamy.- mówi Patrycja Jędrzejewska, wiceprezes i rzecznik Studenckiego Koła Naukowego Historyków AP.

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze