Kolejna promocja książki historyka z Akademii Pomorskiej

06 maja 2017r. | Drukuj

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej w Słupsku zapraszają na spotkanie autorskie z dr. Kacprem Pencarskim, pracownikiem Instytutu Historii i Politologii AP w Słupsku, które będzie dotyczyło jego najnowszej monografii „Gospodarka miast rejencji koszalińskiej w latach 1918–1938”. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (10 maja) w czytelni MBP w Słupsku o godzinie 17.00, poprowadzi je członek KNH AP Tomasz Częścik.

Fot. materiały prasowe

Dr Kacper Pencarski– adiunkt,  zastępca Dyrektora Instytutu Historii i Politologii, od 2005 r. pracownik Zakładu Archiwistyki i Studiów Regionalnych na Wydziale Filologiczno- Historycznym. Rozprawę doktorską pt. „Gospodarka miast rejencji koszalińskiej w latach 1918-1938”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Zenona Romanowa, obronił w 2013 r. na tymże Wydziale. Tematyka badań prowadzona przez dr. Kacpra Pencarskiego obejmuje zagadnienia związane z historią Pomorza Zachodniego w XIX i XX w., szczególnie w aspekcie politycznym i gospodarczym, a ponadto prowadzi badania związane z archiwistyką w zakresie ewidencji materiałów archiwalnych, w tym materiałów proweniencji pruskiej, jak i dokumentacji audiowizualnej. Autor kilkunastu artykułów naukowych związanych z Pomorzem Zachodnim, jak i z problematyką dotyczącą zasobu archiwalnego krajowej i niemieckiej sieci archiwalnej, a także współautor prac o charakterze monograficznym miast Pomorza Zachodniego (Karlino, Koszalin, Sławno). W 2009 i 2011 r. uczestnik wymiany międzynarodowej archiwistów (Republika Federalna Niemiec). W 2014 r. pełnił obowiązki zastępcy Dyrektora Instytutu Historii i Politologii, zaś od 2015 r. zastępca Dyrektora Instytutu Historii i Politologii.

-Po raz kolejny, wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną, organizujemy spotkanie autorskie z pracownikiem Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej. Chcemy zaciekawić przybyłych gości i pokazać, że historia jest bardzo interesująca i warto ją poznawać. Spotkanie z dr Pencarskim przybliży nam historię także naszego regionu, gdyż Słupsk również niegdyś należał do rejencji koszalińskiej. Zatem- serdecznie zapraszamy.- mówi Patrycja Jędrzejewska, wiceprezes i rzecznik Studenckiego Koła Naukowego Historyków AP.

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz