Fot. Jan Maziejuk

Na półkach Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy pojawiła się nowa, wyjątkowa publikacja. Jest nią tomik poezji, której autorami są osoby związane z Gminą Kobylnica. Uroczysta promocja tomiku odbyła się 27 kwietnia br.

Licząca sto sześćdziesiąt dziewięć stron książka na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od sąsiadujących z nią publikacji. Połyskująca, błękitna okładka, na której znajduje się prosta, choć gustowna grafika przedstawiająca pióro piśmiennicze. Dopiero tytuł wraz z podtytułem zdradzają czytelnikowi, jak wartościowa i wyjątkowa jest to pozycja.

Fot. Jan Maziejuk

Almanach Poetów Gminy Kobylnica „Niedopowiedzenia” został oficjalnie zaprezentowany czytelnikom 27 kwietnia. Na spotkaniu pojawili się inicjatorzy wydania publikacji, czytelnicy oraz osoby, których twórczość znalazła się w książce. Wszyscy zgodnie podkreślali, że to wydarzenie na długie lata zapisze się w historii Gminy Kobylnica. – Jestem przekonany, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w kulturalnej historii Gminy Kobylnica. To wielki moment – mówił na wstępie Marcin Greczuk, jedna z dwóch osób odpowiedzialnych za prace redakcyjne nad książką „Niedopowiedzenia”.

W publikacji zgromadzono efekty pracy 12 autorów. W ten sposób pomysłodawcy wydania „Niedopowiedzeń” chcą zaprezentować kulturotwórczy potencjał osób zajmujących się poezją w regionie, a którzy ze względu na aktywność zawodową lub życie prywatne związane są z naszą małą ojczyzną – Gminą Kobylnica. To właśnie formalna i tematyczna różnorodność książki, zróżnicowana wartość dwunastu rozdziałów prezentujących wiersze i sylwetki dwanaściorga twórców jest największą zaletą tego wydawnictwa.

Wydawcą książki jest Gmina Kobylnica. Warto podkreślić, że jest to kolejna inicjatywa, której przyświeca troska o lokalne dziedzictwo kulturowe. Przed rokiem światło dzienne ujrzała książka pod tytułem „Czas pogardy i nadziei”, zawierająca wspomnienia piętnastu najstarszych mieszkańców Gminy Kobylnica. – Wcześniej wydana książka jest ważnym dokumentem dla badaczy historii oraz młodych pokoleń. W tej publikacji udało nam się spisać historię życia mieszkańców, teraz udało nam się dokumentować ich myśli, emocje i uczucia. To doskonałe dopełnienie – mówił w trakcie uroczystości Wójt Gminy Kobylnica. Leszek Kuliński pogratulował wszystkim osobom, które uczestniczyły w pracach nad wydaniem publikacji i zapowiedział, że samorząd nadal będzie starał się wspierać wszelkie inicjatywy, które będą promować twórczość osób związanych z Gminą Kobylnica.

Fot. Jan Maziejuk

Czwartkowe spotkanie w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy uświetniły występy artystyczne. Almanach Poetów Gminy Kobylnica „Niedopowiedzenia” jest dostępny w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy. Publikację wydano w ilość pół tysiąca egzemplarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.