Dźgali nożem nastolatka

18 lutego 2011r. | Drukuj

Dwóch kryminalistów zaatakowało nożem 16-letniego ucznia wracającego do domu. Do napadu doszło w Mianowicach, na trasie ze Słupska do Lęborka. Policja zatrzymała napastników po kilkugodzinnym pościgu.

fot. Policja

Napastnicy chcieli zabrać chłopakowi  plecak. Wówczas doszło do szarpaniny, a jeden z napastników wyciągnął nóż i ugodził nim kilkukrotnie 16-latka. Przestępcy zabrali uczniowi plecak, w którym znajdował się ipod i telefon komórkowy i zaczęli uciekać. Zdarzenie to widział kolega poszkodowanego, który natychmiast zawiadomił policję. Policjanci zastali zakrwawionego chłopaka, wezwali pogotowie i podjęli pościg za napastnikami. Ci uciekali polnymi drogami, ukrywali się w lesie i cały czas starali się zgubić policyjny pościg. Policja  po kilku godzinach zatrzymała sprawców we wsi Zagórzyczki i odzyskała zrabowane przedmioty. Napastnikami okazali się mieszkańcy miejscowości Dobrzec w wieku 21 lat i 39 lat, którzy już wcześniej znani byli policjantom. Mają na koncie kilkanaście włamań i kradzieży i właśnie wyszli z aresztu tymczasowego  Słupsku. Zdaniem policji w ostatnich tygodniach popełnili około dziesięciu przestępstw. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat. Dodatkowo zostaną im postawione zarzuty związane z kradzieżami. Wobec zatrzymanych toczy się również postępowanie sądowe dotyczące przestępstw popełnionych w ubiegłym roku.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz