Nowy most na Brdzie

12 października 2010r. | Drukuj

Nowy most-kładka powstaje na rzece Brdzie w Męcikale w gm. Brusy. Przy pomocy olbrzymiego dźwigu zamontowano już stalowy  łuk kładki ważący ponad 22 tony. Most jest częścią nowego szlaku turystycznego i trasy rowerowej. Cała  inwestycja kosztować będzie prawie 4 mln zł. Aż 85 % tej kwoty gmina Brusy otrzymała ze środków unijnych.


Konstrukcja mostu, składająca się z trzech elementów, stanęła na przygotowanych wcześniej przyczółkach żelbetonowych.   Nowoczesny most-kładka powstaje w ramach projektu rewitalizacji historycznego układu przestrzennego wsi Męcikał. Ma on podnieść atrakcyjność turystyczną  miejscowości i poprawić bezpieczeństwo trasy rowerowej. Kładka powstaje w miejscu dawnego mostu w Męcikale i służyć będzie jako odrębne przejście przez Brdę dla pieszych i rowerzystów z dala od ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 235.


W ramach prac  powstanie także nowa nawierzchnia i ciągi pieszo–rowerowe na ulicach Szkolnej i Nad Brdą wraz z infrastrukturą techniczną, w tym kanalizacją deszczową oraz oświetleniem. Inwestorem jest gmina Brusy, która planuje zakończenie prac jeszcze w tym roku. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a całkowity koszt jego realizacji wyniesie  3,8 mln zł.


Opublikowano w: ChojniceWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Piecia W. sem7 mosty pg:D pisze:

    Pozdro mostowcy, ciekawe czy ktos to przeczyta:D

  2. gosiak pisze:

    Widziałam most jest super. Dobra robota chłopaki!

Dodaj komentarz