Udało się wydrukować książkę gimnazjalistek z Żukowa

19 kwietnia 2017r. | Drukuj

Autorki zbiorku opowiadań zatytułowanego ”Coś”, które wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie „Misja- Książka”, doczekały się druku książki. Jeden z egzemplarzy trafił do rąk burmistrza Wojciecha Kankowskiego.

Fot. zukowo.pl

Aneta Bundt, Weronika Fiorek, Daria Komkowska, Gabriela Küster i Magdalena Socha to zespół gimnazjalistek, które za pomocą i przy wsparciu polonistki Moniki Rychert, napisały zbiór opowiadań „Coś” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Misja – Książka”. To turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów tworzą własną książkę – piszą opowiadania i projektują książkę od pierwszej do ostatniej strony w systemie wydawniczym Ridero. Książka stworzona przez gimnazjalistki zawiera nie tylko ich opowiadania, które mówią „o rzeczach, które mijamy każdego dnia”, ale także rysunki wykonane przez jedną z nich – Darię Komkowską.

W drodze internetowego głosowania można było oddać jeden głos na najlepszy zbiór opowiadań. Książka gimnazjalistek została doceniona, bowiem w dniu zamknięcia glosowania znalazła się w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych opowiadań. Wydawnictwo Ridero przekazało 10 wydrukowanych egzemplarzy na ręce gimnazjalistek. Jeden z nich trafił do rąk Burmistrza Gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego, który pogratulował zapału do pisania, tym bardziej że jedna z autorek – Weronika Fiorek – zdobyła w tym roku I miejsce w kategorii „Gimnazjum” w IV Konkursie Literackim „Słowotok” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą “Chmielno NON-STOP”. Opiekunem była również pani Monika Rychert. Motywem przewodnim konkursu było opowiadanie kryminalne. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami i statuetkami.

Wiemy, że w kolejnej edycji Konkursu „Misja – Książka” grupa gimnazjalistów także planuje wziąć udział. Już trzymamy za nich kciuki!

Ja również otrzymałam zbiór opowiadań „Coś” i jest mi niezmiernie miło z tego powodu. Serdecznie dziękuję i jeszcze raz gratuluję talentu, którego dziewczyny mają wiele. Zachęcam do przeczytania książki – wersja elektroniczna dostępna jest na stronie: https://ridero.eu/pl/books/cos/read/#textpreview


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze