Zawodniczka z Lęborka pobiła rekord Polski w Pradze!

19 kwietnia 2017r. | Drukuj

Weronika Hallmann, zawodniczka UKS Solex Lębork wyrasta na sprinterkę europejskiego i światowego formatu w stylu klasycznym. 8- 9 kwietnia br. w wielomeczu pływackim reprezentacji narodowych juniorów: Austrii, Bułgarii, Cypru, Czech, Grecji, Izraela, Portugalii, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy i Polski, podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego ustanowiła nowy rekord Polski 17-latek. Czas 0:31,70 s. dał Weronice pierwsze miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym poprawiając dotychczasowy rekord Polski o pięć setnych sekundy.

Z Pragi Weronika przywiozła trzy medale: 2 złote i 1 srebrny. Drugie złoto wywalczyła wspólnie z koleżankami: Julią Koluch, Barbarą Mazurkiewicz i Kornelią Fiedkiewicz w wyścigu sztafetowym 4×100 metrów stylem zmiennym, ustanawiając nowy rekord mitingu w czasie 4:12,62s.

Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła na dystansie 100 metrów stylem klasycznym ustępując pierwszeństwa medalistce mistrzostw Europy z 2015 roku Słowence Celik Tinie. Słowenka osiągnęła rezultat 1:09,81s, a Weronika uzyskała czas 1:10,62s.

Biało Czerwoni wygrali rywalizację drużynową wśród dziewcząt i mężczyzn, a także zwyciężyli w klasyfikacji generalnej gromadząc aż 430 punktów i mogli wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego dzierżąc w ręku puchar dla najlepszego zespołu tej imprezy. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze, reprezentacja Czech, która uzyskała 376 punktów, a trzecie miejsce w rankingu zajęła reprezentacja Austrii.

-Jestem szczęśliwy, Weronika udowodniła, że stać ją na osiągnięcie minimum na lipcowe Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu oraz sierpniowe Mistrzostwa Świata w USA. Ten sukces w Pradze jest sukcesem Weroniki i nauczycieli II LO w Lęborku, którzy umożliwili optymalną edukację zawodniczki na poziomie szkoły średniej. Dziękuję wszystkim pedagogom i pani dyrektor, Joannie Majer za pomoc w rozwoju intelektualnym i sportowym zawodniczki.- mówił po zawodach w Pradze trener Dariusz Gromulski.