Zawodniczka z Lęborka pobiła rekord Polski w Pradze!

19 kwietnia 2017r. | Drukuj

Weronika Hallmann, zawodniczka UKS Solex Lębork wyrasta na sprinterkę europejskiego i światowego formatu w stylu klasycznym. 8- 9 kwietnia br. w wielomeczu pływackim reprezentacji narodowych juniorów: Austrii, Bułgarii, Cypru, Czech, Grecji, Izraela, Portugalii, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy i Polski, podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego ustanowiła nowy rekord Polski 17-latek. Czas 0:31,70 s. dał Weronice pierwsze miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym poprawiając dotychczasowy rekord Polski o pięć setnych sekundy.

Fot. lebork.pl

Z Pragi Weronika przywiozła trzy medale: 2 złote i 1 srebrny. Drugie złoto wywalczyła wspólnie z koleżankami: Julią Koluch, Barbarą Mazurkiewicz i Kornelią Fiedkiewicz w wyścigu sztafetowym 4×100 metrów stylem zmiennym, ustanawiając nowy rekord mitingu w czasie 4:12,62s.

Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła na dystansie 100 metrów stylem klasycznym ustępując pierwszeństwa medalistce mistrzostw Europy z 2015 roku Słowence Celik Tinie. Słowenka osiągnęła rezultat 1:09,81s, a Weronika uzyskała czas 1:10,62s.

Biało Czerwoni wygrali rywalizację drużynową wśród dziewcząt i mężczyzn, a także zwyciężyli w klasyfikacji generalnej gromadząc aż 430 punktów i mogli wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego dzierżąc w ręku puchar dla najlepszego zespołu tej imprezy. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze, reprezentacja Czech, która uzyskała 376 punktów, a trzecie miejsce w rankingu zajęła reprezentacja Austrii.

-Jestem szczęśliwy, Weronika udowodniła, że stać ją na osiągnięcie minimum na lipcowe Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu oraz sierpniowe Mistrzostwa Świata w USA. Ten sukces w Pradze jest sukcesem Weroniki i nauczycieli II LO w Lęborku, którzy umożliwili optymalną edukację zawodniczki na poziomie szkoły średniej. Dziękuję wszystkim pedagogom i pani dyrektor, Joannie Majer za pomoc w rozwoju intelektualnym i sportowym zawodniczki.- mówił po zawodach w Pradze trener Dariusz Gromulski.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze