Fot. slupsk.szkolapolicji.gov.pl

Po raz pierwszy w ponad 70-letniej historii Szkoły Policji w Słupsku stanowiska w ścisłym kierownictwie objęły panie. Rozkazami personalnymi Komendanta Głównego Policji, z dniem 10 kwietnia, mianowane zostały na stanowiska Zastępcy Komendanta Szkoły: podinsp. Jolanta Buczyńska-Koc i podinsp. Elżbieta Kotecka.

Uroczyste wprowadzenie nowo mianowanych zastępczyń odbyło się z pełnym ceremoniałem w poniedziałkowy ranek, w Sali Kominkowej Klubu Słuchacza. W obecności pocztu sztandarowego oraz przedstawicieli kadry kierowniczej, policjantów i pracowników Komendant Szkoły insp. Jacek Gil poinformował zebranych o decyzji Komendanta Głównego. Kolejnym punktem było odczytanie rozkazów personalnych nr 1434 i 1435, dotyczących mianowania na stanowiska Zastępcy Komendanta.

Fot. slupsk.szkolapolicji.gov.pl

W uzasadnieniu rozkazów napisano, że mianowanie nastąpiło na wniosek Komendanta Szkoły Policji w Słupsku, w uznaniu wysokiej oceny służby, doświadczenia i kwalifikacji zawodowych obu policjantek. Po krótkich przemówieniach obu nowo mianowanych zastępczyń i odprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się krótka część nieoficjalna, były gratulacje, życzenia i wspólne pamiątkowe zdjęcie na schodach Klubu Słuchacza.

Od 1 czerwca 1945 roku stanowiska ścisłego kierownictwa słupskiej Szkoły Policji, w tym również, w latach `40 XX wieku Szkoły Oficerskiej- pełnili wyłącznie mężczyźni. Dzisiejsze nominacje otwierają nowy rozdział funkcjonowania pionu dydaktycznego i pionu logistycznego Szkoły Policji w Słupsku.

Fot. slupsk.szkolapolicji.gov.pl

Podinsp. Jolanta Buczyńska-Koc pełni służbę od 1 lipca 1992 roku. Przez wiele lat związana była z pionem kadrowo-szkoleniowym Komendy Stołecznej Policji, gdzie przeszła kolejne szczeble zawodowego awansu. W 2006 roku podjęła służbę na stanowisku eksperta Wydziału Organizacji i Koordynacji Szkolenia Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji. Po likwidacji Biura Kadr i Szkolenia w 2013 roku podjęła służbę w Centralnym Biurze Śledczym KGP na stanowisku Naczelnika Wydziału Kadr, Szkolenia i Nadzoru. Od sierpnia 2016 roku pełniła obowiązki na stanowisku Naczelnika Wydziału Prezydialnego CBŚP, a od 1 października 2016 roku – obowiązki Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Słupsku nadzorującego pion dydaktyczny. 10 kwietnia 2017 roku Komendant Główny Policji przeniósł ją z urzędu do dalszego pełnienia służby w Szkole Policji w Słupsku, na stanowisku Zastępcy Komendanta.

Podinsp. Elżbieta Kotecka pełni służbę od 1995 roku. Od początku służby związana jest z pionem wspomagającym działalność dydaktyczno-wychowawczą Szkoły Policji w Słupsku w zakresie organizacyjnym, logistycznym i technicznym.
Przez wiele lat realizowała zadania na stanowisku ds. bezpieczeństwa i higieny pracy. Za konsekwentną realizację zadań w tym obszarze w 2001 roku wyróżniona została Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Ochrony Pracy”. Zdobyte w służbie doświadczenie, posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe stały się podstawą powierzenia jej, w listopadzie 2004 roku obowiązków na stanowisku kierownika Sekcji Administracyjno-Gospodarczej Wydziału Gospodarki Materiałowo-Technicznej i Transportu, a następnie w marcu 2005 roku mianowania na to stanowisko. Od 1 stycznia 2017 roku Komendant Główny Policji powierzył podinsp. Elżbiecie Koteckiej obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Szkoły nadzorującego pion wspomagający, a z dniem 10 kwietnia 2017 roku mianował na to stanowisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.