Fot. powiat.slupsk.pl

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Słupskiego radni powiatowi podjęli szereg uchwał dotyczących inwestycji drogowych, które będą realizowane w 2017 r. Największa inwestycja dotyczy przebudowy drogi Dobieszewo- Gogolewko, której koszt to 7 mln zł.

Fot. powiat.slupsk.pl

-Tak duża inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu na ten odcinek dofinansowania zewnętrznego z Programu Rozwoju Gminnej i  Powiatowej Infrastruktury Drogowej.- mówi Zdzisław Kołodziejski, starosta słupski.  Powiat otrzymał dotacje w wysokości 3 mln zł.

Inną inwestycją drogową, która również będzie realizowana przy udziale środków zewnętrznych to Przebudowa drogi powiatowej na odcinku od granicy miejscowości Wysoka do granicy gminy Smołdzino. To zadanie kosztowało będzie 4,1 mln zł, z czego 2,7 mln zł to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Do budżetu na 2017 r. wpisanych zostało jeszcze kilkanaście mniejszych inwestycji drogowych, które współfinansowane będą wspólnie z samorządami gminnymi. – Cieszy fakt, że prace drogowe odbywały się będą na terenie wszystkich gmin znajdujących się w powiecie.- dodaje starosta Kołodziejski.

Łącznie inwestycje drogowe na drogach powiatowych w powiecie słupskim wyniosą w 2017 r. ponad 20 mln zł. z czego 7,2 mln to środki z budżetu powiatu, 6,9 mln z budżetów gmin i prawie 6 mln zł. to środki zewnętrzne pozyskane z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Na zakończenie sesji Rady Powiatu Słupskiego jej przewodniczący Jan Olech pogratulował zarządowi skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych oraz podziękował wójtom za wsparcie finansowe, które budżety gmin przekazują na realizację inwestycji drogowych.

Powiat przygotowuje się już do kolejnych inwestycji. W trakcie tworzenia jest dokumentacja na kolejne ważne drogi powiatowe, na które powiat będzie wnioskował o dofinansowanie ministerialne. Chodzi o drogi powiatowe Barcino-Łosino oraz Przewłoka- Objazda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.