fot. zukowo.pl

Gmina Żukowo wraz z Muzeum Pomorza Środkowego ze Słupska reprezentowała Województwo Pomorskie oraz region Kaszub podczas Targów Turystycznych „Czas wolny” w Norymberdze.

fot. zukowo.pl

Od 15 do19 marca podczas targów turystycznych FREIZEIT w Norymberdze Województwo Pomorskie promowało się na powierzchni 48 m2. Prezentacja opierała się głównie na następujących dziedzinach wystawienniczych: turystyka, kultura, muzea, sztuka ludowa, bursztyn i rzemiosło artystyczne. Region pomorski reprezentowali: Gmina Żukowo, Muzeum Pomorza Środkowego ze Słupska ze swoimi oddziałami w Klukach i Swołowie (wieloletni partner Skansenu w Bad Windsheim) oraz rzemieślnicy pomorscy – bursztynnik, malarka, koronkarka. Gminę Żukowo reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu: Barbara Klawikowska i Elżbieta Mantuffssel, które przygotowały ręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz z Chwaszczyna – Salomea Rzeszewicz, która zaprezentowała haft żukowski. Sztuka ludowa wzbudzała duże zainteresowanie wśród zwiedzających targi.

Zarówno Gmina Żukowo jak i muzeum ze Słupska mają partnerów regionalnych na terenie Środkowej Frankonii (regionu, na którego terenie odbywały się targi). Partnerskie instytucje prezentowały się na stoiskach przyległych do Pomorskiego – Gmina Wendelstein i Skansen w Bad Windsheim. Odwiedzających Województwo Pomorskie interesowały materiały dot. regionu: mapy województwa, drogi rowerowe, campingi oraz inne atrakcje turystyczne. Targi „Freizeit” odbywają się rokrocznie od 1968r. i prezentuje się na nich około 750 wystawców z 12 krajów na 60.000 m2 powierzchni. Tegoroczna edycja pod hasłem 500 – lecia Reformacji przyciągnęła 106.500 osób (rekordowa liczba odwiedzających). Wystawiało się 850 przedsiębiorców z Włoch, Chorwacji, Hiszpanii, Austrii, Czech, Polski i Niemiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.