Pogoń Lębork bez punktów na lęborskim stadionie

20 marca 2017r. | Drukuj

Porażką zakończył się pierwszy wiosenny mecz Pogoni w Lęborku. Mimo deszczowej pogody na stadion przy Kusocińskiego wybrało się sporo kibiców. Byli oni świadkiem zaciętego spotkania, niestety bez punktów dla gospodarzy.

[youtube_sc url=https://youtu.be/GLVMQPDe47o]

W porównaniu z meczem sprzed tygodnia w Kaliszu trener Walkusz dokonał trzech zmian w składzie. W wyjściowej jedenastce pojawił się Wesserling zastępując w obronie pauzującego za czwartą żółtą kartkę Szałka. W ten sposób z lewej strony obrony na środek przesunięty został Kochanek, a „Weser” zagrał na lewej stronie. Wachowiak zastąpił Formelę, a Byczkowski po dobrym meczu i golu w Kaliszu na boisku grał od 1 minuty. Na ławce mecz rozpoczął natomiast Wólkiewicz.

Lęborską drużynę na boisko wyprowadzili młodzi piłkarze Pogoni rocznika 2008 trenera Wiesława Kreffta i Sebastiana Brzozowskiego. To nowy zwyczaj jaki klub chce wprowadzić przed spotkaniami III ligi. Radość z ważnej i przyjemniej roli była wielka, a młodzi zawodnicy gorąco dopingowali drużynę seniorów przez cały mecz.

fot. pogon.lebork.pl

– To było bardzo trudne i ciężkie spotkanie jeżeli chodzi o walkę, to była często walka wręcz. Cieszę się z tego, że potrafiliśmy wyjść z tego obronną ręką. Wygraliśmy to spotkanie umiejętnościami piłkarskimi no i udało nam się zachować czyste konto, co nie zawsze nam się udaje – powiedział po meczy Tomasz Kowalczuk, zawodnik Sokoła Kleczew.

19. kolejka III ligi, 18 marca 2017, godz. 14

Pogoń Lębork – Sokół Kleczew 0:2 (0:1)

  • bramki: 0:1 Cichos (’27), 0:2 Koziorowski (’59)
  • Pogoń: Szlaga – Górski, Musuła (’32 Balogun), Kochanek, Wesserling, Kajca, Szymański (’78 Kłos), Madziąg, Słowiński (’46 Wólkiewicz), Byczkowski, Wachowiak (’53 Formela)
  • Sokół: Szczepankiewicz – Parzykąt, Widelski, Śmiałek, Koziorowski, Kowalczuk, Kasperkiewicz, Dębowski, Bajerski (‘84 Kędziora), Thiakane, Cichos
  • żółte kartki: Słowiński – Widelski
  • sędziowie: Łukasz Ostrowski, Tomasz Winiarczyk i Piotr Bitel

Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz