W Ustce świeżą rybę zamówisz dzięki aplikacji mobilnej

18 marca 2017r. | Drukuj

Świeża ryba prosto z kutra? Czemu nie. W Ustce już niebawem powstanie targ rybny z prawdziwego zdarzenia. Dzięki mobilnej aplikacji zainteresowani kupnem dorsza nie z zamrażarki dowiedzą się o terminie powrotu kutra z morza i gatunkach ryb znajdujących się na pokładzie.

fot. GK

– O powstaniu w kurorcie targu rybnego mówiło się już od dawna. Nie wszyscy wiedzą, że to właśnie w Ustce zarejestrowanych jest najwięcej jednostek rybackich. Tradycje rybołówstwa w naszym mieście są bardzo duże, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ten fakt do celów turystyczno-promocyjnych – mówi Jacek Cegła, Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Ustki.

W celu stworzenia nowego produktu turystycznego Miasto Ustka przystąpiło do projektu „Fish markets – Small coastal fishery and its heritage as significant potential for tourism destination development” (Małe rybołówstwo przybrzeżne i jego dziedzictwo jako znaczący potencjał rozwoju turystycznego). Głównym założeniem projektu jest rozwój małych rynków rybnych oraz promocja dziedzictwa opartego na rybołówstwie przybrzeżnym.

Kupno świeżej ryby prosto z kutra będzie nie lada gratką dla turystów i z pewnością przyczyni się do ożywienia portu. Ryby będą sprzedawane z lad znajdujących się w porcie. W ramach projektu powstanie specjalna aplikacja mobilna na smartfony za pośrednictwem której klienci dowiedzą się o terminie powrotu kutrów z morza i asortymencie zakupu.

– Chcemy również opracować publikację „Ryby od morza do stołu – turystyczny przewodnik po portach i rynkach rybnych, obiektach gastronomicznych, muzeach rybołówstwa”, który będzie zawierał informacje m.in. o pracy i znaczeniu zawodu rybaka, rybach występujących i poławianych w Bałtyku, przykładowych przepisach kulinarnych, atrakcjach turystycznych i imprezach nawiązujących do tematyki rybołówstwa – dodaje Jacek Cegła.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Południowy Bałtyk 2014 – 2020. Partnerami są podmioty z Polski, Niemiec i Litwy. Liderem projektu jest Uniwersytet w Greifswaldzie (Niemcy). Całkowita wartość projektu dla Miasta Ustka to 829 020,00 zł, w tym kwota dofinansowania 85% wynosi 704 667,00 zł. Realizacja przewidziana na lata 2016 – 2019.

Zapoznaj się ze szczegółowym harmonogramem działań w ramach projektu <<< kliknij tutaj >>>


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze