W Ustce świeżą rybę zamówisz dzięki aplikacji mobilnej

18 marca 2017r. | Drukuj

Świeża ryba prosto z kutra? Czemu nie. W Ustce już niebawem powstanie targ rybny z prawdziwego zdarzenia. Dzięki mobilnej aplikacji zainteresowani kupnem dorsza nie z zamrażarki dowiedzą się o terminie powrotu kutra z morza i gatunkach ryb znajdujących się na pokładzie.

fot. GK

– O powstaniu w kurorcie targu rybnego mówiło się już od dawna. Nie wszyscy wiedzą, że to właśnie w Ustce zarejestrowanych jest najwięcej jednostek rybackich. Tradycje rybołówstwa w naszym mieście są bardzo duże, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ten fakt do celów turystyczno-promocyjnych – mówi Jacek Cegła, Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Ustki.

W celu stworzenia nowego produktu turystycznego Miasto Ustka przystąpiło do projektu „Fish markets – Small coastal fishery and its heritage as significant potential for tourism destination development” (Małe rybołówstwo przybrzeżne i jego dziedzictwo jako znaczący potencjał rozwoju turystycznego). Głównym założeniem projektu jest rozwój małych rynków rybnych oraz promocja dziedzictwa opartego na rybołówstwie przybrzeżnym.

Kupno świeżej ryby prosto z kutra będzie nie lada gratką dla turystów i z pewnością przyczyni się do ożywienia portu. Ryby będą sprzedawane z lad znajdujących się w porcie. W ramach projektu powstanie specjalna aplikacja mobilna na smartfony za pośrednictwem której klienci dowiedzą się o terminie powrotu kutrów z morza i asortymencie zakupu.

– Chcemy również opracować publikację „Ryby od morza do stołu – turystyczny przewodnik po portach i rynkach rybnych, obiektach gastronomicznych, muzeach rybołówstwa”, który będzie zawierał informacje m.in. o pracy i znaczeniu zawodu rybaka, rybach występujących i poławianych w Bałtyku, przykładowych przepisach kulinarnych, atrakcjach turystycznych i imprezach nawiązujących do tematyki rybołówstwa – dodaje Jacek Cegła.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Południowy Bałtyk 2014 – 2020. Partnerami są podmioty z Polski, Niemiec i Litwy. Liderem projektu jest Uniwersytet w Greifswaldzie (Niemcy). Całkowita wartość projektu dla Miasta Ustka to 829 020,00 zł, w tym kwota dofinansowania 85% wynosi 704 667,00 zł. Realizacja przewidziana na lata 2016 – 2019.

Zapoznaj się ze szczegółowym harmonogramem działań w ramach projektu <<< kliknij tutaj >>>


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze