Za nami III Akademickie Spotkania z Przedsiębiorczością

18 marca 2017r. | Drukuj

16 marca br. w holu Wydziału Filologiczno- Historycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyły się III Akademickie Spotkania z Przedsiębiorczością. 

Fot. D. Windorpski

Do tegorocznej edycji włączyli się m.in. Urząd Miejski w Słupsku, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku – Oddział w Słupsku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych – Oddział w Słupsku, Kaliop Poland Sp. z o.o., Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego i Słupski Inkubator Technologiczny, Państwowa Inspekcja Pracy – Oddział w Słupsku, Powiatowy Urząd Pracy, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku, HR Consulting, Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Zakład Doskonalenia Zawodowego, młodzi przedsiębiorcy z firm: Camillia Craft Room i Insomnia Tatoo Art oraz uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego ze Słupska z projektem „Mobilne przejście dla pieszych”, za który zostali wyróżnieni Nagrodą Specjalną podczas ubiegłorocznej edycji Konkursu EXPLORY.

Fot. D. Windorpski

Inauguracja trzeciej edycji Akademickich Spotkań z Przedsiębiorczością w słupskiej Uczelni zgromadziła wielu uczestników, którzy mieli okazję wziąć udział w warsztatach, konsultacjach, szkoleniach i prezentacjach prowadzonych przez przybyłych gości. Podczas Akademickich Spotkań z Przedsiębiorczością można było dowiedzieć się m.in. o zawodach przyszłości, o prawie pracy, wizerunku online – nowoczesnych metodach poszukiwania pracy, a także o tym jak wejść na obecny rynek pracy i jak rozpocząć własną działalność gospodarczą. Ideą tych spotkań  jest akademickie wsparcie i stworzenie klimatu dla wymiany myśli, pomysłów i projektów prezentowanych przez grono wystawców. Współpraca Akademii Pomorskiej z przedsiębiorcami regionu i z instytucjami związanymi z rynkiem pracy współtworzy to przedsięwzięcie, które jest również  doskonałą okazją do przedstawienia potencjału firm subregionu słupskiego, a także, jak już tu wspomniano, do wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązania kontaktów. Celem tej akademickiej inicjatywy była integracja środowiska biznesowego i społeczności studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych w atmosferze partnerstwa i współpracy.

Fot. D. Windorpski

– Po raz kolejny widać, że Akademickie Spotkania z Przedsiębiorczością cieszą się dużą popularnością. Do naszej Uczelni chętnie przybywają zarówno wystawcy, jak i zainteresowani tym przedsięwzięciem uczniowie i studenci. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą różnych firm i instytucji z naszego regionu, a także promowania Akademii Pomorskiej.- mówi Patrycja Jędrzejewska, członkini Grupy Promocyjnej Akademii Pomorskiej.

Fot. D. Windorpski


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze