Za nami III Akademickie Spotkania z Przedsiębiorczością

18 marca 2017r. | Drukuj

16 marca br. w holu Wydziału Filologiczno- Historycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyły się III Akademickie Spotkania z Przedsiębiorczością. 

Fot. D. Windorpski

Do tegorocznej edycji włączyli się m.in. Urząd Miejski w Słupsku, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku – Oddział w Słupsku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych – Oddział w Słupsku, Kaliop Poland Sp. z o.o., Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego i Słupski Inkubator Technologiczny, Państwowa Inspekcja Pracy – Oddział w Słupsku, Powiatowy Urząd Pracy, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku, HR Consulting, Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Zakład Doskonalenia Zawodowego, młodzi przedsiębiorcy z firm: Camillia Craft Room i Insomnia Tatoo Art oraz uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego ze Słupska z projektem „Mobilne przejście dla pieszych”, za który zostali wyróżnieni Nagrodą Specjalną podczas ubiegłorocznej edycji Konkursu EXPLORY.

Fot. D. Windorpski

Inauguracja trzeciej edycji Akademickich Spotkań z Przedsiębiorczością w słupskiej Uczelni zgromadziła wielu uczestników, którzy mieli okazję wziąć udział w warsztatach, konsultacjach, szkoleniach i prezentacjach prowadzonych przez przybyłych gości. Podczas Akademickich Spotkań z Przedsiębiorczością można było dowiedzieć się m.in. o zawodach przyszłości, o prawie pracy, wizerunku online – nowoczesnych metodach poszukiwania pracy, a także o tym jak wejść na obecny rynek pracy i jak rozpocząć własną działalność gospodarczą. Ideą tych spotkań  jest akademickie wsparcie i stworzenie klimatu dla wymiany myśli, pomysłów i projektów prezentowanych przez grono wystawców. Współpraca Akademii Pomorskiej z przedsiębiorcami regionu i z instytucjami związanymi z rynkiem pracy współtworzy to przedsięwzięcie, które jest również  doskonałą okazją do przedstawienia potencjału firm subregionu słupskiego, a także, jak już tu wspomniano, do wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązania kontaktów. Celem tej akademickiej inicjatywy była integracja środowiska biznesowego i społeczności studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych w atmosferze partnerstwa i współpracy.

Fot. D. Windorpski

– Po raz kolejny widać, że Akademickie Spotkania z Przedsiębiorczością cieszą się dużą popularnością. Do naszej Uczelni chętnie przybywają zarówno wystawcy, jak i zainteresowani tym przedsięwzięciem uczniowie i studenci. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą różnych firm i instytucji z naszego regionu, a także promowania Akademii Pomorskiej.- mówi Patrycja Jędrzejewska, członkini Grupy Promocyjnej Akademii Pomorskiej.

Fot. D. Windorpski


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz