Słupski „mechanik” podpisał porozumienie z wojskiem amerykańskim

01 marca 2017r. | Drukuj

28 lutego 2017r., wtorek, okazał się wyjątkowym dniem dla słupskiej oświaty. Zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. T. Tańskiego (popularnym słupskim „Mechanikiem”) i wojskiem amerykańskim stacjonującym w Redzikowie jako Naval Support Facility US Army.

mat. prasowy

Porozumienie o współpracy zostało podpisane przez dyrektora ZSMiL w Słupsku, Barbarę Zakrzewską i kapitana Ricka Gilberta, dowódcę NFS US Army w Redzikowie.

Zawarte porozumienie o współpracy gwarantuje m.in. wsparcie dla szkoły ze strony przedstawicieli armii Stanów Zjednoczonych poprzez angażowanie się w lekcje języka angielskiego, szczególnie pod kątem praktycznego wykorzystania języka w mówieniu.

W związku z tym, że od 1 września 2017r. w ZSMiL w Słupsku pojawi się nowy profil i zajęcia specjalizacyjne, tzw. profil wojskowy, współpraca zakłada wymianę doświadczeń pomiędzy żołnierzami bazy w Redzikowie, a uczestnikami tych zajęć. Innym elementem porozumienia jest również szeroko rozumiana wymiana kulturowa i pomoc żołnierzom amerykańskim w nauce podstaw języka polskiego.

Już wczoraj, od razu po podpisaniu porozumienia, odbyła się pierwsza lekcja języka angielskiego dla młodych logistyków poprowadzona przez dowódcę wojsk amerykańskich stacjonujących w Redzikowie, kapitana Ricka Gilberta.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze