Hans Kloss w Czołpinie

16 lutego 2011r. | Drukuj

Hans Kloss i jego odwieczny wróg Brunner spotkają się wkrótce w… latarni morskiej w Czołpinie.  W powiecie słupskim kręcone będą kluczowe sceny do filmu o najsłynniejszym polskim agencie, który reżyseruje Władysław Pasikowski.


fot. bew.com.pl

Film będzie  kontynuacją kultowego serialu “Stawka większa niż życie” i ma nosić tytuł “Kloss  – podwójna stawka”. W rolę Hansa Klossa wcieli się ponownie Stanisław Mikulski, a Brunnera – znowu Emil Karewicz. W wywiadzie dla “Newsweeka” Mikulski zdradził kilka szczegółów dotyczących nowej produkcji: “Akcja filmu będzie rozgrywać się we współczesnej Polsce, jednak bez polityki i IPN. Będzie to ostra sensacja bez zacięcia humorystycznego. Sprawa dotyczy archiwów, które zbrodniarze wojenni chcieliby odzyskać. Intryga zaczyna się od morderstwa – ginie emerytowany generał, były wysoki rangą dygnitarz MSW, wywiadu, przyjaciel Klossa. Ten postanawia rozwikłać zagadkę zabójstwa i natyka się na Brunnera”. A co działo się z Klossem przez wszystkie lata od zakończenia serialu? Na to pytanie Mikulski również odpowiedział: “Został aresztowany, podejrzany o bycie podwójnym agentem, pracę na rzecz Niemiec Zachodnich. Dostał wyrok śmierci. Został jednak zrehabilitowany. Teraz jest na emeryturze, ma hobby – dłubie w samochodach”.

fot. bew.com.pl

Do Urzędu Morskiego w Słupsku wpłynęło już pismo w sprawie wynajęcia latarni morskiej w Czołpinie na potrzeby filmu.  – Udzieliliśmy pozytywnej odpowiedzi – informuje Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. Ekipa filmowców już za tydzień  chce wykonać  dokumentację  filmową latarni, ktora stoi na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.  Zdjęcia rozpoczną się około 15 kwietnia  i potrwają miesiąc. W samej latarni filmowcy spędzą około trzech dni. Na ten czas obiekt będzie zamknięty dla ruchu turystycznego.

fot. wikipedia: Latarnia morska w Czołpinie


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 4 (dodaj własny »):
 1. Adrian Zachęta pisze:

  Super! Mój bohater powraca! Trzymam kciuki za projekt. Obejrzę to na 100 % – wielki powrót Klossa.

 2. wacław pisze:

  Nrescie Kloss powraca tylko szkoda ze tak długo czekalismy…

 3. Janusz pisze:

  Hans nie daj się Brunerowi tej ……….:) :) :)
  p.s. Pozdrów Brunera Hans :) :) :)

 4. Michał95 pisze:

  Nie daj Hans Brunnerowi ! ^^ – Serdecznie pozdrawiam obu panów, szacunek wielki dla was, należy się ! ^^.

Dodaj komentarz