Słodka prewencja wśród kierowców w gminie Kobylnica

23 lutego 2017r. | Drukuj

W wyjątkowo smaczny sposób strażnicy gminni z Kobylnicy zachęcali dziś do bezpiecznej i rozważnej jazdy samochodem. W ramach drugiej edycji akcji „Wciśnij pączka zamiast gazu” kierowcom wręczyli kilkaset słodkich przysmaków. Działania realizowane były we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

fot. UG Kobylnica

Od wczesnych godzin porannych w gminie Kobylnica prowadzono prewencyjną akcję wśród kierowców. Funkcjonariusze Straży Gminnej wspólnie z policjantami słupskiej drogówki, w trakcie rutynowych kontroli, apelowali do podróżujących samochodami o rozwagę i odpowiedzialność w czasie poruszania się po drogach, zwłaszcza tych, które znajdują się w rejonie szkół i przedszkoli. Krótką rozmowę kierowców z funkcjonariuszami kończyło wręczenie symbolu akcji – pączka.

fot. UG Kobylnica

Działania realizowane w ramach akcji przeprowadzono w dwóch punktach znajdujących się w pobliżu drogi krajowej numer 21. Od wczesnych godzin porannych funkcjonariuszy można było spotkać w pobliżu Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy, kilka godzin później – w rejonie Szkoły Podstawowej w Kwakowie. Każdy kontrolowany kierowca, który jechał zgodnie z przepisami, otrzymał od funkcjonariuszy słodki upominek w postaci pączka.

W czasie trwającej sześć godzin akcji do rąk kierowców trafiło trzysta sztuk słodkich upominków. Kierujący byli bardzo zaskoczeni, wielu z nich z uśmiechem na twarzy przyjmowało od funkcjonariuszy słodki upominek.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz