Głosy ponownie źle policzone?

16 lutego 2011r. | Drukuj

Po raz drugi zakwestionowano wyniki wyborów samorządowych w Garczegorzu. Tym razem o możliwości popełnienia przestępstwa prokuraturę poinformował jeden z członków komisji wyborczej.

fot. archiwum

O ponownym liczeniu głosów w Garczegorzu zadecydował protest Mariana Syldatka jednego z kandydatów, który startując jesienią z ramienia Porozumienia Samorządowego zdobył 227 głosów i nie uzyskał mandatu radnego. Mandat ten przypadł Stanisławowi Gercowi z PSL, który zdobył wtedy o jeden głos więcej. Przeliczanie głosów w niedzielę 13 lutego ponownie wykazało przewagę Gerca. Tym razem wygrał on trzema głosami.

Wczoraj do Prokuratury Okręgowej w Lęborku trafiło pismo z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa podczas niedzielnego liczenia głosów. Złożył je jeden z członków komisji wyborczej, który twierdził, że podczas liczenia głosów kilkakrotnie zmieniał się wynik i w samej procedurze brały udział osoby postronne.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz