Już wkrótce XII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

20 stycznia 2017r. | Drukuj

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, PODR Oddział w Słupsku, Gmina Słupsk oraz Powiat Słupski zapraszają na XII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, który odbędzie się 25 lutego br. o godzinie 12.00  w sali widowiskowo- sportowej w Jezierzycach.

mat. prasowy

Organizowany turniej ma na celu, miedzy innymi, integrację środowiska wiejskiego w powiecie słupskim i województwie pomorskim, popularyzację dziedzictwa kulturowego regionu, a także kultywowanie tradycji. Ważne jest również pobudzenie aktywności wśród lokalnych mieszkańców.

Konkurs przewiduje 6 konkurencji turniejowych, w których zmierzą się członkinie i członkowie Kół Gospodyń Wiejskich. Konkurencje będą następujące: kulinarna- „Cisto z owocami”, edukacyjna- „Pokolenia”, Moda- „Kreacja- inspiracja”, wokalna- piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. „Jak nie my to kto”, taneczna- „Z bajki”, kabaretowa- „Gwiazdy na jezierzyckiej scenie”. Kryteriom oceny podlegać będzie: poprawna imitacja śpiewu, oddanie charakteru wybranej piosenki w odpowiednim układzie tanecznym (ruch) oraz ogólny wyraz artystyczny, charakteryzacja wykonawcy i oryginalność.

Prezentację poszczególnych konkurencji oceniać będzie jury w składzie maksymalnie do 6 osób, które będą reprezentować następujące instytucje: Pomorska Izba Rolnicza, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Rolnictwa, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Głos Pomorza, Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Słupsku. Zatem o wyborze najlepszego Koła decydować będzie jury, które wyłoni Koła Gospodyń Wiejskich w każdej z sześciu konkurencji konkursowych oraz laureata „GRAND PRIX”.

KGW 2016 , fot. Jan Maziejuk

 

KGW 2016, fot. Jan Maziejuk

 

Turniej będzie objęty patronatem przez Starostę Słupskiego- Zdzisława Kołodziejskiego, który także ufunduje nagrodę główną „GRAND PRIX” dla zwycięskiego Koła Gospodyń Wiejskich.

KGW 2016, fot. Jan Maziejuk

Dodatkową motywacją dla rywalizujących ze sobą w Powiatowym Turnieju KGW jest z pewnością fakt, iż zwycięskie Koło Gospodyń Wiejskich będzie mogło reprezentować Powiat Słupski w Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.

Wstęp wolny!


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze