Ruszy budowa Trasy Kaszubskiej. Jest decyzja ministerstwa

13 grudnia 2016r. | Drukuj

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Gazetę Kaszubską, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przywróci wcześniejszy harmonogram budowy Trasy Kaszubskiej. Nową drogą z Lęborka do Trójmiasta pojedziemy w roku 2020.

fot. GDDKiA

Obecna decyzja nie kończy starań o zrealizowanie drogi ekspresowej S6 w całości z Trójmiasta do Szczecina. Nadal ważą się losy terminu rozpoczęcia prac na odcinku z Lęborka do Słupska.

Wcześniejsze doniesienia wynikające m.in. z wypowiedzi przedstawicieli ministerstwa sugerowały, że budowa Trasy Kaszubskiej może zostać znacząco  odłożona w czasie. Sugestie, że budowa drogi rozpocznie się dopiero po 2020 roku wzbudziły zaniepokojenie mieszkańców Pomorza. Ponownie powołano „Parlamentarny Zespół na rzecz budowy drogi ekspresowej S6”, a kilkadziesiąt samorządów gminnych i powiatowych uchwaliło stanowisko, w którym podkreślano, że jest to kluczowa dla naszego regionu inwestycja. Tysiące podpisów zebrano w ramach koordynowanej przez Urząd Marszałkowski akcji „TAK dla S6 w województwie pomorskim”.


Opublikowano w: MotoGKPublicystykaWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Ja pisze:

    Wiadomo kiedy rozpocznie się II etap przetargu dla trasy Kaszubskiej(wysłanie zaproszeń do składania ofert cenowych)?

Dodaj komentarz