fot. UG Żukowo

Gmina Żukowo zajęła czwarte miejsce w Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość w latach 2003 – 2015 w kategorii Gmina Miejsko-Wiejska.

fot. UG Żukowo
fot. UG Żukowo

Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu i wręczenie dyplomów odbyło się 14 listopada 2016 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie podczas konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Jednostek Samorządu Terytorialnego”.

Gmina Żukowo znalazła się w ścisłej czołówce, udowadniając, że należy do grona najszybciej rozwijających się samorządów w Polsce. Wśród gmin miejsko-wiejskich pod względem dynamiki rozwoju firm Żukowo wyprzedziły jedynie trzy gminy: Konstancin-Jeziorna zajmując trzecie miejsce, Ożarów Mazowiecki z drugą pozycją oraz Dziwnów pierwsze. Piąte miejsce w rankingu w kategorii gmin miejsko-wiejskich przypadło poznańskiemu Kórnikowi.

Ranking przygotowywany pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, powstaje w oparciu o 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochronę środowiska. Opracowywany jest na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego i obejmuje swym zakresem wszystkie jednostki samorządowe w Polsce, w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Podczas konferencji odbył się również panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli gmin pn. „Wielokadencyjność władzy wykonawczej w jednostkach samorządu terytorialnego czynnikiem stymulującym czy ograniczającym rozwój”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.